• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mój rozwój w IT związany z serwerami itp ;)

Ultraszybki serwer VPS NVMe BIZNES
+2 głosów
132 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez rafal1997 Gaduła (3,080 p.)
Witam chciałbym iść w kierunku stawiania serwerów administrowania nimi itp ponieważ zacząłem się tym interesować i mam pytanie czy podrzuci ktoś jakieś ciekawe poradniki podstaw (i nie tylko podstaw), książki, video tutoriale. Chodzi mi np o wypuszczanie serwera w świat (co się z tym wiąże, jak się to robi, co jest do tego potrzebne), coś o sieciach, systemach (linux :D) itp itd :)
1
komentarz 26 listopada 2017 przez kompowiec2 Gaduła (4,040 p.)
Sam idę w tym kierunku i tu na początek przede wszystkim The Linux Administrators Guide. A później tylko stworzyć własny serwer domowy i nim zarządzać oraz zabezpieczać na bieżąco.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 13 grudnia 2017 przez Aisekai Pasjonat (18,850 p.)
Nie zakładając nowego tematu:

Mam podobny "problem" co autor. Też chciałbym się zainteresować stawianiem by kiedyś móc pracować w serwerowni, a jeszcze dalej w przyszłości - stawiać swoje serwery, które można byłoby komuś wynajmować.
komentarz 13 grudnia 2017 przez rafal1997 Gaduła (3,080 p.)
Znalazłem przez ten czas coś takiego na początek : https://www.youtube.com/watch?v=SNvq3c5arzY&list=PLh6V3IQZSBSY4G38FEgJ9KDTBOrpAArO2

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 256 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 62 wizyt
Porady nie od parady
Komentarze do pytań nie służą do odpowiadania, od tego jest wydzielona sekcja odpowiedzi. Funkcją komentarzy jest natomiast możliwość uzyskania dodatkowych informacji na temat samego posta.
Ciekawy innych porad? Odwiedź tę stronę!

44,251 zapytań

84,047 odpowiedzi

167,336 komentarzy

21,161 pasjonatów

Przeglądających: 162
Pasjonatów: 6 Gości: 156

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...