• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaką książkę wybrać? Język c++

Object Storage Arubacloud
0 głosów
213 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Witam! Chciałbym aby rodzice kupili mi na święta (tak, dobrze czytacie. Rodzice kupili mi na święta) jakąś książkę związaną z programowaniem. Taką do 50-70zł (rodzice mają też wiele więcej wydatków na święta. Chciałem, żeby była w jakichś granicach). Obstawiałem czysty kod. Ale jak na razie nie mam jakichś większych projektów, więc to mi nie potrzebne. Najlepiej jakaś o podstawach z c++. Gdy byłem dzisiaj w empiku, tych książek było tam co najmniej z 40. Nie wiem co wybrać. Prosiłbym o pomoc. PS najlepiej z empika lub heliona.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 25 listopada 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)
edycja 25 listopada 2017 przez Codeboy
 
Najlepsza

Przejrzyj pozycje stąd:
jaki-jezyk-programowania.pl/technologie/c++/#najlepsze-książki-do-nauki-c++

W twoim przedziale cenowym mieści się Język C++. Szkoła programowania. lub C++. Przewodnik dla początkujących, ale myślę, że warto się zainteresować nową pozycją (wyszła miesiąc temu), która jest następcą popularnej Symfonii C++ - Opus Magnum. Jednak jest nieco droższa.

komentarz 25 listopada 2017 przez the_danger Gaduła (4,800 p.)
Z kupowaniem książki Grębosza narazie bym się wstrzymał przynajmniej do czasu w którym ktoś kto zna się na C++ie nie napisze jakiejś recenzji.
komentarz 25 listopada 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)

Myślę, że autorowi można na tyle zaufać, żeby ją kupić. Jest przecież autorem Symfonii i na pewno wyciągnął wnioski z poprzednich błędów. Poza tym, zanim nazbiera się rzetelnych opinii o książkach (3 części) liczących w sumie 1700 stron to chyba trochę będzie trzeba poczekać wink 

komentarz 25 listopada 2017 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Dzięki bardzo! Obczaiłem już obydwie na empiku i helionie. Linki wysłane (żeby rodzice mogli sobie porównać i zobaczyć co bardziej pasuje [dostawa itd.]). Pozostaje tylko kwestia zgodzenia się...
+1 głos
odpowiedź 25 listopada 2017 przez hhh Gaduła (4,110 p.)

Hej,

w podanych ramach cenowych to: C++. Przewodnik dla początkujących wydaje się być dobrą opcją. Polecam też poprzeglądać książki na innych stronach, być może znajdziesz te same za niższą cenę, bądź więcej recenzji danego tytułu. 

komentarz 25 listopada 2017 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Dziękuję bardzo!

Podobne pytania

–1 głos
7 odpowiedzi 560 wizyt
pytanie zadane 21 kwietnia 2016 w C i C++ przez wojtekw0703 Użytkownik (960 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 105 wizyt
–1 głos
3 odpowiedzi 553 wizyt
pytanie zadane 2 stycznia 2017 w C i C++ przez Mateusz Różański Nowicjusz (120 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,561 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...