• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Menu html / css - za dużo treści jak zrobić bardziej widocznym

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
348 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2017 w HTML i CSS przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Witam wszystkich serdecznie, mam pytanie. Ponieważ tworzę stronę internetową na bazie strony mojej szkoły, i chciałbym stworzyć ją bardziej przejrzystą lecz mam jeden problem. Strona mojej szkoły ma menu, i podkategorie w tym menu, jest to strasznie nieczytelne ponieważ tego wszystkiego razem jest około 50, więc trzeba się nieźle naszukać by coś znaleźć, ciężko jest zmniejszyć to. Ale jak zrobić to bardziej intuicyjne i łatwiejsze dla kogoś?
komentarz 25 listopada 2017 przez lapacz.kornel Mądrala (6,930 p.)

Mam dokładnie taką samą rozkmine. Bo niby wszystko strasznie potrzebne i niczego nie można ruszyć, bo MUSI być w głównym menu angry

1
komentarz 25 listopada 2017 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Próbowałem to robić w sposób taki że dodałem 10 głównych kategorii jako zdjęcia i chciałem zrobić to jako podstrony, tylko że 10 różnych zdjęć obok siebie nie wygląda dobrze, a jeżeli ktoś później będzie chciał dodać nową kategorię to będzie problem
komentarz 25 listopada 2017 przez lapacz.kornel Mądrala (6,930 p.)

Miejmy nadzieję, że ktoś na forum znajdzie optymalne rozwiązanie. smiley

komentarz 26 listopada 2017 przez niezalogowany
A daj link, bo tak wirtualnie to ciężko coś doradzić.
komentarz 26 listopada 2017 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Masz powiedziane że masz 50 kategorii, jestem w trakcie planowania strony, jak mam dać Ci też link więc skoro to wszystko jest na moim komputerze, jeżeli jesteś zainteresowany jak wyglądają te menu to zapraszam http://zs1.lublin.pl

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 25 listopada 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Nie robiłem w sumie nigdy strony dla szkoły (poza jednym przypadkiem, ale o tym wolę zapomnieć... ) ale powiem Ci szczerze. że wg mnie na stronie w menu powinno być max 5-6 głównych "kategorii". Nie lubię również zbyt długich list drugiego poziomu w menu (max do 10 pozycji).

Zastanów się może, czy na pewno wszystko musi być w menu głównym? Może część elementów, rzadziej używanych itp. można wywalić np. gdzieś na jakiś pasek boczny (jeśli będzie) lub w stopkę? Możesz ewentualnie dać strukturę jaką chcesz zrobić i pomyśli co dałoby się pozmieniać/wyrzucić itp.
komentarz 25 listopada 2017 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Liczyłem to wszystko, tego jest około 50. Ja tu jako wyjście bym jedynie widział rozdzielenie tego wszystkiego na kilka podstron, i jak jest 8 kategorii w menu ( W tym kontakt i galeria więc to przejdzie )  i 5 kategorii z 8śmiowa podgategoriami. Tylko to będzie tak że każda kategoria będzie mieć własne życie, i i tak będzie trzeba się naszukać żeby coś znaleźć
komentarz 25 listopada 2017 przez lapacz.kornel Mądrala (6,930 p.)

U mnie coś koło 82 pozycji w menu (nwm czy się nie pomyliłem bo drobna czcionka sad)

1
komentarz 25 listopada 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
82??? IMO stanowczo za dużo. Najlepiej podaj strukturę tego menu albo wrzuć np. na codepen co tam zmajstrowałeś i zobaczymy bo wydaje mi się, że da się coś pogrupować lub wywalić w inne miejsce...
komentarz 25 listopada 2017 przez lapacz.kornel Mądrala (6,930 p.)

Tej strony nic raczej nie uratuje, trzeba by pisać wszystko od nowa (obstawiam 100h pracy). Google Page Speed daje jej wynik 12 / 100. Nic nie jest zoptymalizowane. Postawiona na Wordpressie ( z tego, co kojarzę serwer na którym jest postawiona prawie niczego innego oprócz czystego PHP i WP nie obsługuje). A ja mam jeszcze niepodomykane (strasszszsznie żmudne ) projekty u informatyka. sad

 

EDIT: Zapomniałem dodać, że strona nie posiada w ogóle wersji mobilnej.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 267 wizyt
pytanie zadane 3 czerwca 2020 w C i C++ przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 132 wizyt
pytanie zadane 18 października 2016 w C i C++ przez Falwack Początkujący (400 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...