• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak oceniacie w3schools?

Object Storage Arubacloud
+5 głosów
10,419 wizyt
pytanie zadane 16 czerwca 2015 w Offtop przez Dronojad Obywatel (1,980 p.)
Tak jak w temacie, jak oceniacie stronę w3schools. com pod względem jakości kursów programowania webowego? Szczerze mówiąc jak dla mnie strona wygląda świetnie, ale nie mogę wypowiedzieć się na temat jakości i poprawności zamieszczonych tam materiałów bo jestem początkujący.

5 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 16 czerwca 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
wybrane 27 czerwca 2015 przez Dronojad
 
Najlepsza

Właśnie jakiś czas temu na forum w innym temacie pojawił się komentarz odnośnie strony w3schools. Co prawda sama strona w sobie wygląda na bardzo dobrą i zamieszczone w niej materiały dla osób początkujących bądź nieświadomych wydają się być sprawdzone, ok i proste do zrozumienia to jednak jest pewien problem - strona zawiera błędy, które ponoć do tej pory nie zostały poprawione. Wiele zagadnień zostało niedopowiedzianych i można się przejechać.

Zaraz przyjdzie Comandeer to powie ci dokładniej co z w3schools jest nie tak, najlepiej z przykładami.

komentarz 16 czerwca 2015 przez niezalogowany

w mojej ocenie dokumentacja https://developer.mozilla.org/pl/ i http://www.w3schools.com/ jest identyczna tyle, że na https://developer.mozilla.org/pl/ mamy pl.

Ale comandeer niech się wypowie bo to expert od w3c.

 

komentarz 16 czerwca 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
To tłumaczenie to też takie sobie i takzawsze przełączam na wersję angielską. :P
komentarz 16 czerwca 2015 przez niezalogowany
Ja powiem ci szczerze, że korzystam z obu (jeśli chodzi o javascript)

Kolejna sprawa to, że za experta w JS się nie uważam, w zasadzie ostatnio naszła mnie ochota na naukę JS

PS: Kiedyś pisałem w JS ale miałem bardzo długą przerwę.
komentarz 16 czerwca 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)

joszi1980 to tak jak ja, tzn. korzysłem sporo z w3schools i w sumie sporadycznie może będę zerkał, gdy coś będę chciał sprawdzić, ale staram się wyszukiwać wszystko na MDN/google. Co do JS to również dopiero co się zacząłem uczyć, tzn. czytać książke z jakieś 1,5 miesiąca temu, ale niedawno przerwałem z braku czasu. :<

+9 głosów
odpowiedź 16 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (600,810 p.)

Pod względem jakości ta strona leży i często są tam popisane różne głupoty, jak np. całkowicie pomylone zdarzenia przy video z HTML5 czy opis section od czapy. 

Najbardziej polecaną dokumentacją na chwilę obecną jest angielska wersja MDN, nad rozwojem której czuwa de facto całe środowisko webmasterskie i jeśli pojawi się w niej coś, co nie przystaje do rzseczywistości bardzo szybko jest poprawiane. Dokumentacja W3Schools z kolei jest poprawiana dopiero jak zrobi się o to hałas w Sieci… jak przy okazji akcji W3Fools.

komentarz 16 czerwca 2015 przez Dronojad Obywatel (1,980 p.)
Dzięki serdeczne za odpowiedź. Warto już od początku uczyć się ze sprawdzonych źródeł.

Przy okazji mogę też poćwiczyć angielski.
komentarz 18 lipca 2015 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
Angielska jest bardziej aktualna i często bardziej rozbudowana.
+3 głosów
odpowiedź 16 czerwca 2015 przez Michau Xlow Pasjonat (15,190 p.)
Strona przyznam, że bywa pomocna, ale zgodzę się z przedmówcą. Kilka razy zdarzyło mi się natrafić tematy zawierające błedy, niezgodności.
+2 głosów
odpowiedź 16 czerwca 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
Jest bardzo pomocna, przeważnie jak czegoś nie wiem z webu to dowiaduję się właśnie z tej stronki.
+1 głos
odpowiedź 16 czerwca 2015 przez niezalogowany
Ja oceniam bardzo dobrze

PS: wszystko co ma w nazwie „w3c” musi być dobre :)

w3c to standard, niewielu o tym wie, niewielu go stosuje, a powini
komentarz 16 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
Tam jest w3  czyli po prostu inny zapis www… ta strona nie ma nic wspólnego z W3C i standardami w Sieci!
komentarz 14 czerwca 2017 przez Daniel Dolebski Nowicjusz (140 p.)
jest różnica zasadnicza między w3c i w3s :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 4,610 wizyt
pytanie zadane 5 lutego 2018 w JavaScript przez Konfeusz Bywalec (2,810 p.)
+37 głosów
4 odpowiedzi 3,384 wizyt
pytanie zadane 29 października 2017 w Nasze poradniki przez Comandeer Guru (600,810 p.)
+66 głosów
6 odpowiedzi 17,280 wizyt
pytanie zadane 26 czerwca 2015 w Nasze poradniki przez Comandeer Guru (600,810 p.)

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,941 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...