Witam zrobiłem zadanie ze stworzeniem sumatora 4 bitowego, a teraz na podstawie tegoż sumatora mam wykonać następujące zadanie, i nie wiem wgl o co chodzi, jak zacząć. Chodzi o ta wartosc z, bo moj sumator ma 2 wartosci X oraz Y i C ( carry) przeniesienie. Co z ta wartoscia Y, gdzie ją zastosowac?
"
Zastosować układ sumatora do obliczenia wyrażenia arytmetycznego: f=x+y+z, gdzie x, y i z są wartościami 4-bitowymi. Należy zadeklarować sumator jako komponent a następnie połączyć odpowiednie instancje tego komponentu. Wykorzystać dostępne na płycie DE2 przełączniki i diody do ustawienia wejść i wyświetlania wyników obliczeń.
"