• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Biznes na IT&Computing, czy to potrzebne?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
166 wizyt
pytanie zadane 24 listopada 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Kapool Nowicjusz (120 p.)

Witam, no więc mam takie pytanko i jednocześnie problem. Chodzi o to że od tego roku zacząłem naukę w Collegu (Wielka Brytania) idąc na kurs informatyczny (IT&Computing dokładniej), jest to ogólna wiedza o komputerach, gdzie zawarta jest nauka programowania, budowy komputera, nauka o sieciach no i... no własnie... biznes. Mam 9h20min informatyki tygodniowo z czego 1 godzina to programowanie, druga networking, trzecia budowa komputera a reszta to sam biznes, który, pomijając że jest nudny sprawia wrażenie że jest on mi w ogóle niepotrzebny w tym kierunku jakim idę. Skupiam się ogólnie na programowaniu ale wiadomo że networking i budowa komputera też jest wymagana do bycia informatykiem ale moje pytanie brzmi czy biznes również jest do tego potrzebny? Duża część mojej klasy ma brzydko mówią wyrąbane na ten biznes ponieważ: "I've chosen IT to learn programming so I don't have to care about business" i zastanawiam się po prostu czy mam być takiego samego podejścia a może jednak biznes sprawdza się w przyszłości informatykom. Jeśli chodzi o zakres dotychczasowy z tego biznesu to robiliśmy:

  • używanie odpowiednio informacji (z przykladami dla supermarketów)
  • przepływ danych informacyjnych
  • podejmowanie decyzji
  • problemy operacyjne (w tym zabezpieczenia, copyrights itp (tutaj akurat się zgodzę ze ma to powiązanie do IT)
  • teraz zaczynamy Diagram Przepływu Danych

Reasumując, czy biznes i to co robimy jest ważne dla mojej przyszlosci związanej z informatyką? Z góry dziękuję za pomoc.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 24 listopada 2017 przez hhh Gaduła (4,110 p.)
Hej,

ja na Twoim miejscu potraktowałbym to jako okazję do nauki nowych rzeczy. Nigdy nie wiadomo, być może ta wiedza wyniesiona z zajęć "biznesowych" przyda Ci się bardziej niż myślisz. Z drugiej strony, jeżeli chcesz być programistą, możesz równie dobrze odpuścić sobie ten kurs i uczyć się samodzielnie. Osobiście uważam, że lepiej będzie jednak "przeżyć" te nieinteresujące Cię lekcje, i angażować się mocno w programowanie (czy w to co chcesz robić zawodowo) w czasie wolnym. Dużo rozbudowanych, jakościowych projektów zrobionych samodzielnie w portfolio to przydatny as w rękawie. Tym bardziej jeżeli połączysz go z ukończonym kursem. Biznes jako taki nie jest mocno powiązany z byciem informatykiem i nie jest konieczny do bycia dobrym w swojej dziedzinie. Jeżeli natomiast nie chcesz założyć własnej firmy to być może wiedza zdobyta na tym kursie nie będzie adekwatna do poświęconego czasu. W każdym razie - warto jest sobie odpowiedzieć na pytanie: "Czy na pewno przebrnięcie przez ten kurs jest warte zachodu?"
0 głosów
odpowiedź 24 listopada 2017 przez NaviFox Dyskutant (8,950 p.)
Programowanie to umiejętność rozwiązywania problemów a w każdym biznesie problemów jest zawsze więcej niż byśmy chcieli. Jeśli większość uważa, że jest im coś nie potrzebne to Ty uważając inaczej zyskasz nad innymi przewagę, będziesz potrafił coś o czym oni nie będą mieli pojęcia, wykorzystaj to. Naucz się rozwiązywać problemy w biznesie a będą Cię nosić na rękach.

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 240 wizyt
pytanie zadane 9 lutego 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez PiotrY Użytkownik (590 p.)
+3 głosów
6 odpowiedzi 369 wizyt
pytanie zadane 18 kwietnia 2019 w Offtop przez tiznit Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 184 wizyt
pytanie zadane 24 marca 2020 w Offtop przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)

92,979 zapytań

141,941 odpowiedzi

321,185 komentarzy

62,303 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Wprowadzenie do ITsec, tom 2

Można już zamawiać tom 2 książki "Wprowadzenie do bezpieczeństwa IT" - będzie to około 650 stron wiedzy o ITsec (17 rozdziałów, 14 autorów, kolorowy druk).

Planowana premiera: 30.09.2024, zaś planowana wysyłka nastąpi w drugim tygodniu października 2024.

Warto preorderować, tym bardziej, iż mamy dla Was kod: pasja (użyjcie go w koszyku), dzięki któremu uzyskamy dodatkowe 15% zniżki! Dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za kod dla naszej Społeczności!

...