• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Instalator nie widzi dysku ntfs

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,346 wizyt
pytanie zadane 24 listopada 2017 w Systemy operacyjne, programy przez pebrzosky Obywatel (1,160 p.)
Hej mam pytanie. Zainstalowałem w miejsce win10 Linuxa Ubuntu, ale jednak stwierdziłem że wracam do win. Teraz nie mogę go zainstalować ponieważ instalator pokazuje błąd że nie możee wybrać dysku bo nie jest sformatowany do NTFS, mój dysk to emmc nie mam HDD. Jakieś pomysły jak to naprawic? Mam dojście jedynie do Ubuntu działającego z pendrive? Czy mam tam jakiś sformatować dysk z ext4 na NTFS?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 24 listopada 2017 przez niezalogowany
Witam , poczytaj tu ,może trochę Cię to nakieruje :

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/247804/how-to-remove-linux-and-install-windows-on-your-computer

albo programem GParted podziałaj .

Z poważaniem
0 głosów
odpowiedź 24 listopada 2017 przez niezalogowany
Utwórz na nowo tablicę partycji, powinno wystarczyć i instalator sam stworzy partycje.

Ewentualnie ręcznie utwórz partycje dla Windowsa - jedna ~500 MB NTFS z flagą boot i jedna na system (NTFS). Podczas instalacji Windowsa partycjonowanie "pomijasz" (tj. nic tam nie zmieniasz - tylko klikasz dalej).

Partycje lub tablicę partycji utworzysz z live Linuxa korzystając z GParted lub fdisk i mkfs.
komentarz 24 listopada 2017 przez pebrzosky Obywatel (1,160 p.)
Hej, zrobiłem właśnie tak 1 partycja boot nfst i dałem 200mb, a druga /home i ma 20gb.. instalator windowsa wykrywa te partycje.ale nie może zainstalować na nich windowsa, pokazuje komunikat

Windows can't be installed on drive 0, a jak wchodzę w szczegóły to windows cannot be installed to this disk this computer hardware may not support booting to the disk... W biosie kombinowałem ale sam już nie wiem co...
komentarz 24 listopada 2017 przez niezalogowany
" ... jedna ~500 MB NTFS z flagą boot i jedna na system (NTFS) ...: .  tak kolega prosił byś zrobił a z twojego opisu wygląda to całkiem inaczej . Pytanie starasz się instalować system z płyty czy z usb
komentarz 24 listopada 2017 przez pebrzosky Obywatel (1,160 p.)
ok, ja zrobiłem boot ntfs 200mb ale zmieniłem potem na 500mb i tez nic nie dało, czy partycja na system ma byc ntfs i jakoś oflagowana czy nie?

 

instaluje z usb. laptop nie ma cdromu
komentarz 24 listopada 2017 przez niezalogowany

druga /home

Tworzysz partycję dla Linuxa, a nie dla Windowsa.

czy partycja na system ma byc ntfs i jakoś oflagowana czy nie?

Czytałeś mój pierwszy post?

 

Być może Windows wymaga dodatkowych sterowników dla tego typu dysku, jeśli tak jest, to pobierzesz je ze strony producenta laptopa. Ale najpierw stwórz odpowiednie partycje.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 700 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 297 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 199 wizyt
pytanie zadane 24 kwietnia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez kukuwiku Nowicjusz (180 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,556 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...