• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przyszłościowy język programowania

Object Storage Arubacloud
0 głosów
3,148 wizyt
pytanie zadane 22 listopada 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Fkz Nowicjusz (120 p.)
Cześć, w 2020 będę kończył technikum.Chciałbym spędzić czas jaki mi do tego został na naprawdę solidnej nauce jakiegoś języka programowania. Problem polega na tym, że sam nie wiem, który wybrać. Stąd pytanie do Was: Jakie języki mają rację bytu za parę lat, jakie mogą przebić się do czołówki? Jeśli możecie to przedstawcie plusy i minusy poszczególnych. Bardzo by mi to pomogło.Dzięki! :)

znam:c++ podstawy oraz js średnio-zaawansowany.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 22 listopada 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)

Polecam zapoznać się z takim serwisem, rozwijanym przez jednego z forumowiczów:
https://jaki-jezyk-programowania.pl/
A tu masz aktualny ranking popularności języków programowania:
https://www.tiobe.com/tiobe-index/

Wszystko zależy, jakie programy chcesz tworzyć.
 

1
komentarz 22 listopada 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)

Miło, że ktoś linkuje do tego projektu. To najbardziej motywuje do dalszej pracysmiley

komentarz 22 listopada 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Mi osobiście bardzo się podoba! I przepraszam, że tak bez pozwolenia, ale polecam go również swoim uczniom, aby tam zerkali i brali wzór z autora, że jak się chce to można!
Po prostu rewelacja, tak trzymać! :)
1
komentarz 22 listopada 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)
edycja 22 listopada 2017 przez Codeboy

Jak to bez zezwolenia? surprise Przecież cała idea tego jest taka smiley

No teraz to dopiero dostałem dawkę motywacji blush

komentarz 31 stycznia 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)

Rozumiem, że ta strona to polska, interaktywna wersja tego obrazu?

0 głosów
odpowiedź 22 listopada 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Cześć.

Myślę, że bez sensu kazać Ci się uczyć konkretnego języka - ty sam powinieneś odnaleźć taki. smiley

Tak się składa, że nawet te teoretycznie mało przyszłościowe języki mają swoje zastosowania i to się raczej nie zmieni (a przynajmniej nieprędko).

Jeżeli faktycznie znasz JS na poziomie średnio-zawaansowanym i lubisz w nim programować to proponuję zająć się jego nauką. Moim zdaniem, jest to przyszłościowy język, w dodatku bardzo powszechnie wykorzystywany (od skryptów w przeglądarce, przez backend, aplikacje desktopowe i mobilne, nawet po robotykę).

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,362 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 310 wizyt
0 głosów
6 odpowiedzi 665 wizyt

92,568 zapytań

141,421 odpowiedzi

319,629 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...