• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Po kliknięciu w diva - reszta elementów zmienia kolor.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
427 wizyt
pytanie zadane 22 listopada 2017 w JavaScript przez Karol Loczeski Użytkownik (820 p.)
Witam.

Mam diva w którym znajdują się inne divy. Chciałbym zrobić tak, że jeśli kliknę w któregokolwiek diva to reszta traci swoje wszystkie właściwości jak np. powiększenie,kolor. Dodatkowo ten który kliknąłem musi zachować swoje właściwości.

Prosiłbym o nakierowanie.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 22 listopada 2017 przez Szymon Ciompała Mądrala (6,280 p.)
Przeczytaj ten artykuł https://javascript.info/bubbling-and-capturing

Wydaje mi się ze jeden z przykładów jak trochę przerobisz spełni twoje wymagania :)
komentarz 23 listopada 2017 przez Karol Loczeski Użytkownik (820 p.)
Divy stworzone mam po pętli i nie za bardzo wiem ja do tego się odnieść.
komentarz 23 listopada 2017 przez Karol Loczeski Użytkownik (820 p.)
Bardziej nasuwa mi się pomysł aby zrobić pętle po tych divach i sprawdzić jakoś czy jest kliknięty lub zaznaczony. Szukam, szukam..
komentarz 23 listopada 2017 przez Szymon Ciompała Mądrala (6,280 p.)
Czy te divy maja bądź czy mogą mieć tą sama klasę ?
komentarz 24 listopada 2017 przez Karol Loczeski Użytkownik (820 p.)
edycja 24 listopada 2017 przez Karol Loczeski
Każdy div ma inną klasę. Są tworzone w pętli po czym przypisuję do każdego diva 'i'.

Więc generalnie wszystkie divy default sa np. czarnobiałe, jeśli na któregoś kliknę to zmienia się jego kolor, nastepnie jak klikne na innego to również zmienia się jego kolor a poprzedi wraca do default - coś w ten deseń.

<div class"new-div-1">

<div class"new-div-2">

<div class"new-div-n">
komentarz 24 listopada 2017 przez Karol Loczeski Użytkownik (820 p.)
Już zrobiłem. Jest pętla po divach - po kliknięciu w diva wywołuje event.

Następnie znowu jest pętla, gdzie dodaje klasę usuwającą wszystkie style w divach. Po pętli znowu dodanie klasy która dodaje zmienionego diva.

Masakra, ale działa.
komentarz 24 listopada 2017 przez Szymon Ciompała Mądrala (6,280 p.)
Mogłbyś to zrobić tak ze pobierasz wszystkie elementy div z tego twojego divo-kontenera. Dodajesz do każedo eventa a w eventcie odnosisz sie do konkretnego przez this. Było by to pewnie bardziej wydajne ale jeżeli twoje działa to niech tak zostanie :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 390 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 205 wizyt
–2 głosów
2 odpowiedzi 459 wizyt
pytanie zadane 26 grudnia 2019 w HTML i CSS przez sevenshow Początkujący (360 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...