• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak wstawić wideo do obrazka, tak by wyglądało to jakby obraz wyświetlał się na ekranie ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
965 wizyt
pytanie zadane 22 listopada 2017 w HTML i CSS przez DariuszH Gaduła (3,100 p.)

Jak wstawić video z yt do ekranu (monitor.jpg) przy pełnej responsywności, tzn. zmniejszanie okna przegladarki powoduje zmniejszenie proporcjonalne monitora jak i video. Mi na razie wychodzi tylko tyle, że zmniejsza się  wysokość pliku wideo i uwidacznia się białe tło ekranu (który jest poniżej) :) 



<!DOCTYPE html>
<html>
<head>
<meta charset="utf-8">


<script src="jquery.js"></script>
<script src="scripts.js"></script>
<meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1.0">
<link rel="stylesheet" href="index.css" type="text/css">

</head>

<body>


<div class="yt">
	<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/tt7gP_IW-1w?rel=0&showinfo=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
</div>
<div class="monitor"></div>
    
</body>

</html>

.monitor{

width: 100%;
height: 50vh;
background-image: url('./monitor.jpg');
background-size:100% 100%;

}


div.yt {
	overflow: hidden;
	position: relative;
	height: 0;
	padding: 0 0 56.25%;
    
}

div.yt iframe { overflow: hidden; position: absolute; top: 0; left: 0; width:100%; height: 100%; }
      

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 22 listopada 2017 przez cz3ran Stary wyjadacz (13,380 p.)
Jeżeli chcesz użyć tego obrazka to proponuje zdefiniować kilka "stałych" wersji w zależności od szerokości ekranu, tutaj zrobiłem dla jakiejś większej rozdzielczości:

https://codepen.io/Czeran/pen/Zaxdme

Natomiast jeżeli chciałbym to zrobić full responsywnie, to dla filmiku zrobił bym border, przypominający ten ze screena (czarny, gruby, z zaokrąglonymi rogami na górze), a stopkę monitora dodał bym osobno jako w postaci tła dodawanego 'after'.

https://www.w3schools.com/cssref/sel_after.asp
komentarz 22 listopada 2017 przez DariuszH Gaduła (3,100 p.)
No też o tym myślałem. Wczoraj wpadłem na to umieszczając w css dla div z video gdzie jest ustalone padding 56.25% (dla szerokości monitora 16:9) i wstawiłem tam background z obrazkiem i wyszło że brzegi video pokrywają się z brzegami obrazka, to pomyślalem o border. Ale to nie rozwiązuje problemu.....np. będę chciał wstawić video z rodziną w jakąś piękną ramkę, którą znajdę jako plik jpg i co wtedy, nie zrobię tego jako border :) wstawić jako tako potrafię, wynika z prostych podstaw html,ale jak to responsywnie zrobić to jest już trudne...:)
komentarz 22 listopada 2017 przez DariuszH Gaduła (3,100 p.)
http://jsfiddle.net/m3Lbjmdj/

Dobrze, mam.. Tak jak sugerowałeś....dla każdej ze stron monitora ekranu zrobię obrazek który będzie border :) I do tego responsywny :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 272 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2017 w HTML i CSS przez DariuszH Gaduła (3,100 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 250 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,546 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...