• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zmienne z php w css

Object Storage Arubacloud
0 głosów
879 wizyt
pytanie zadane 21 listopada 2017 w PHP przez Jake Obywatel (1,820 p.)
Witam, mam problem z arkuszem stylów css, ale nie przypadkiem pytanie znajduje się w kategorii PHP.

Otóż chciałbym wykonać coś (nie wiem czy to bardziej css czy bardziej php) co ma za zadanie pobierać wartości kolorów z bazy danych i wklejać je do css.

Jak to wklejanie najlepiej rozwiązać? Wiem, że można zrobić przy divach style="<?php echo $kolor ?>" ale czy dało by się to zrobić inaczej? Czy może w ogóle się za to źle zabrałem i całkowicie się to inaczej robi (np na plikach)?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 21 listopada 2017 przez Ivan Maniak (60,650 p.)

Najprościej będzie użyć znacznika <style> i zmiennych w CSS.

<style>
  :root {
    --color: <?php echo $kolor; ?>;
  }
</style>

I tam gdzie potrzebujesz koloru używasz var(--color):

.foo {
  color: var(--color);
}

 

komentarz 21 listopada 2017 przez Jake Obywatel (1,820 p.)
Okej, dziękuję a jeszcze miałbym pytanie - ma sens robić kolory strony w bazie danych? Da się to jakoś inaczej zrobić np na plikach? bo tak to każde wejście na stronę bezsensownie łączy z bazą.
komentarz 21 listopada 2017 przez Ivan Maniak (60,650 p.)
Zależy do czego mają być te kolory. Pliki są gorszym wyborem - są wolniejsze.
Ale zawsze taki kolor możesz wrzucać do cache.
1
komentarz 21 listopada 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Pytanie tylko czy rzeczywiście potrzeba bazy danych do tego? Można by kombinować tylko po stronie klienta, np. z użyciem JS.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 180 wizyt
pytanie zadane 9 września 2022 w HTML i CSS przez Doge Gaduła (3,370 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 185 wizyt
pytanie zadane 2 marca 2020 w PHP przez macieju1 Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 340 wizyt
pytanie zadane 21 grudnia 2018 w PHP przez qardes Nowicjusz (120 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...