• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Unity - problem z warstwami w grze 2D

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,324 wizyt
pytanie zadane 21 listopada 2017 w OpenGL, Unity przez Eryk Chojnacki Obywatel (1,420 p.)
Witam, od jakiegoś czasu uczę się tworzyć gry w unity3d. Jestem na etapie tworzenia GUI menu głównego, a więc podstawowo mam jakiś ozdobny tytuł no i opcje wyboru. Kiedy jednak chcę dodać napis na grafikę, mam problem z tym, że raz wyświetla się na grafice, ale czasem też pod grafiką (grafika zasłania napis). Szukałem po necie i znalazłem to, jak działają layery, ale to nie pomogło. W czym tkwi problem i jak go rozwiązać?

Screen:

https://imgur.com/a/VGXlr
komentarz 21 listopada 2017 przez Eryk Chojnacki Obywatel (1,420 p.)
A i przepraszam za screena obu ekranów

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 21 listopada 2017 przez MichałK Początkujący (480 p.)
wybrane 21 listopada 2017 przez Eryk Chojnacki
 
Najlepsza

1. Do sortowania sprite'ow służy pole Sorting Layer oraz Order in Layer na komponencie sprite renderer.

2. Jesli tworzysz interface to nie używaj zwykłych sprite'ow tylko elementów z zakładki UI, wtedy tworzy się obiekt canvas i pod nim możesz tworzyć przyciski, tekst itd.

komentarz 21 listopada 2017 przez Eryk Chojnacki Obywatel (1,420 p.)
Dzięki

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 860 wizyt
pytanie zadane 24 czerwca 2019 w OpenGL, Unity przez marcin_w Gaduła (3,190 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 197 wizyt
pytanie zadane 4 sierpnia 2017 w C# przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 568 wizyt
pytanie zadane 3 czerwca 2018 w Nasze projekty przez 10kw10 Pasjonat (22,880 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...