• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Poszukuję obiektywnych opinii o projekcie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
320 wizyt
pytanie zadane 21 listopada 2017 w Nasze projekty przez mateusz.zajac Obywatel (1,460 p.)
Cześć, zrodził mi się w głowie pomysł taki, że jak ktoś szuka czegoś w internecie to często wykorzystuje frazę "co zrobic". Co zrobić, gdy coś tam.... Stąd też postanowiłem założyć własne forum internetowe co-zrobic.pl Od znajomych słyszę tylko "Dobry pomysł". Mam nadzieję, że znajdziecie błędy oraz pomożecie odpowiedzieć na nurtujące pytanie. Czy takie forum ma szansę aby zarabiało? Planuję przerobić stronę na responsywną oraz zrobić chat. Tylko czy warto inwestować w to czas?

co-zrobic.pl
komentarz 21 listopada 2017 przez niezalogowany
Czy to się różni od samodzielnego znalezienia informacji w wyszukiwarce (która najczęściej nas do forum specjalizującego się w danym temacie)? No, poza tym że takie szukanie informacji jest znacznie wolniejsze? (bo musimy odczekać aż ktoś nam odpowie)
komentarz 21 listopada 2017 przez mateusz.zajac Obywatel (1,460 p.)
Masz rację... A może udało by się to jakoś przemodelować/wyspecjalizować, żeby przyciągało użytkowników?
komentarz 21 listopada 2017 przez niezalogowany
Wyspecjalizowanych forów jest setki, wtedy ta strona by się niczym nie wyróżniała. Póki co to twoim targetem są użytkownicy pokroju tych, dla których wyszukanie informacji ogranicza się do zadania go na Facebooku (czy innych social-media) w postaci obrazka.

Czyli lenie poszukujący odpowiedzi na tacy, szedłbym tym tropem :P

Mówiąc szczerze to ostatecznie to forum przyjmowałoby postać wyszukiwarki internetowej, jak dla mnie nietrafiony pomysł, ale to tylko moja opinia ;P

5 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 21 listopada 2017 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)

Gdybym na początku swojej kariery jako przedsiębiorcy zapytał klientów, czego chcą, wszyscy byliby zgodni: chcemy szybszych koni. Więc ich nie pytałem.

Henry Ford

+1 głos
odpowiedź 21 listopada 2017 przez niezalogowany

Poprawić np błędu z konsoli developerskiej oraz poinformować użytkowników o ich śledzeniu przez ciasteczka:

Failed to load resource: the server responded with a status of 404 (Not Found)
rainbow.js Failed to load resource: the server responded with a status of 404 (Not Found)
notemoderator.js Failed to load resource: the server responded with a status of 404 (Not Found)
toppostersmulti.js Failed to load resource: the server responded with a status of 404 (Not Found)
rainbow.js Failed to load resource: the server responded with a status of 404 (Not Found)
notemoderator.js Failed to load resource: the server responded with a status of 404 (Not Found)
showthread.php?tid=1835:115 Uncaught TypeError: $(...).easySlider is not a function
    at HTMLDocument.<anonymous> (showthread.php?tid=1835:115)
    at j (jquery.js?ver=1806:2)
    at Object.fireWith [as resolveWith] (jquery.js?ver=1806:2)
    at Function.ready (jquery.js?ver=1806:2)
    at HTMLDocument.J (jquery.js?ver=1806:2)
document.cookie
"mybb[lastvisit]=1511273529; mybb[lastactive]=1511273641; SERVERID31394=2320236|WhQ00|WhQ0P"

 

komentarz 21 listopada 2017 przez mateusz.zajac Obywatel (1,460 p.)
Dobrze. Dziękuję!
+1 głos
odpowiedź 21 listopada 2017 przez gunaterek Bywalec (2,760 p.)
Jeśli chodzi o zarabianie to moim zdaniem nie bedziesz mial jutro miliona na koncie czy z tej czy z innej strony. Strony które zarabiaja (zarabianie mam na mysli srednia krajowa) tworzy się latami i są to zlote strzały a nie coś co już jest.

Ale z drugiej strony swietna praca i jeśli sie uczyłes tworząc te strone to duzo ci przyniosla wiedzy i doswiadczenia dzieki czemu zawsze bedziesz mogl probowac jako webmaster a powyzszy projekt zawsze mozesz uwzglednic w portfolio.
+1 głos
odpowiedź 21 listopada 2017 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)

Fajny pomysł ale moim zdaniem najważniejszy jest widok pytań w formie takiej jakiej mamy na forum. Podział na kategorie w które trzeba wchodzić aby zobaczyć pytania jest dość przestarzały. Taki podział wymusza grupowanie użytkowników i zmniejsza ruch na stronie. Np gdyby forum.pasja-informatyk było stworzone w takiej formie graficznej twoje pytanie prawdopodobnie znalazło by się w jakiejś kategorii offtop. Ja z względu na to ze wchodzę na forum aby pomagać od strony front-endu nigdy bym nie zobaczył twojego pytania. 

Kiedyś udzielałem się na takim forum ogólno tematycznym i myślę ze to fajna sprawa gdy jest dobrze moderowane. Nie zgodzę się tez z @shead ze to forum dla leniwych którzy nie potrafią szukać w google. Np gdy spytamy Google "Co zrobić na obiad?" Zazwyczaj odpowie to samo. Żywa społeczność zapewni nam ciekawsze odpowiedzi których czasem się nie spodziewamy. 

Co do szaty graficznej rozjaśnij tło bo bije po oczach ;)

komentarz 27 listopada 2017 przez mateusz.zajac Obywatel (1,460 p.)
Dziękuję za opinię! Zmotywowała do pracy
0 głosów
odpowiedź 21 listopada 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Myślę że to średnio trafiony pomysł. Mamy dostęp do Google i na tej płaszczyźnie nie zaoferujesz nic lepszego, ani szybszego. 

Ale możesz to realizować dla siebie. smiley

Podobne pytania

+29 głosów
8 odpowiedzi 1,112 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 112 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 1,205 wizyt
pytanie zadane 2 sierpnia 2015 w Nasze projekty przez Wartownik Obywatel (1,990 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...