• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laravel - migracja do zewnętrznej bazy danych - nie działa

Object Storage Arubacloud
0 głosów
447 wizyt
pytanie zadane 21 listopada 2017 w PHP przez kordix Gaduła (3,910 p.)
Wszystko działało ładnie na localhoście ale najwyższa pora by coś wypuścić w świat. Udało mi się coś  wyeksportować  na herokuapp, jednak brakuje mi jeszcze bazy danych.  Na xamppie na root i bez hasła wszystko śmigało, a jak chcę coś wrzucić do zewnętrznej bazy to wyskakuje błąd "acces denied for 'kordix_laravel'@'localhost'  

Oto mój plik .env

DB_CONNECTION=mysql
DB_HOST=localhost
DB_PORT=3306
DB_DATABASE=kordix_laravel
DB_USERNAME=kordix_laravel
DB_PASSWORD=*****************

Jak używam dokładnie tych samych danych w innym skrypcie php to żaden błąd nie wyskakuje.

Ktoś miał może podobny problem?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 21 listopada 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Musisz dodać do bazy MySQL odpowiedniego użytkownika z IP, z którego się łączysz oraz z dobrymi uprawnieniami. Pamiętaj później o Flush Privileges.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 428 wizyt
pytanie zadane 18 lipca 2018 w PHP przez Wojtek85 Nowicjusz (230 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 353 wizyt
pytanie zadane 30 marca 2018 w PHP przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 286 wizyt
pytanie zadane 19 stycznia 2019 w PHP przez kasia101 Początkujący (290 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,455 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...