• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wordpress - problem z domeną

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
272 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2017 w Inne języki przez omgl0lwth Początkujący (340 p.)

Witam. Mam za zadanie wgrać na serwer najnowszą wersję wordpressa oraz wykonać w nim parę zadań.

Dostałem dostęp do FTP, Domenę oraz Sqla.
Połączenie przez fileZille przebiegło ok.
Serwer jest całkowicie pusty - dla testu dodałem plik index.html

Stworzyłem też katalog public_html i tam wrzuciłem index.html ale to nic nie daję.

Jednakże, gdy wpisuję w przeglądarkę
adres domeny - nic się nie dzieje - błąd 404.
adres domeny/index.html - również
skopiowałem na serwer także pliki wordpressa - i też nie mogę się dostać

Ktoś wie o co może chodzić? a może to domena jest padnięta?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 21 listopada 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)

Błąd 404 świadczy o odwołaniu do nieistniejącej lokalizacji, bądź pliku. Czyli obstawiałbym, że masz na serwerze zrobione przekierowanie na inny adres. Sprawdź to (jeśli masz takie możliwości), czyli zaloguj się na panel admina danej domeny i tam w opcji przekierowania coś powinno być.
Jeśli nie to, to mogą to być takie opcje jak:
- wyczyść ciasteczka i pamięć cache przeglądarki
- problem z plikiem .htaccess
Jeśli chcesz sprawdzić, czy domena nie została usunięta:
https://www.dns.pl/porozumienie/deleted_domains.shtml

0 głosów
odpowiedź 21 listopada 2017 przez PaulGilbert Gaduła (3,280 p.)
A może źle podpiąłeś domenę do serwera tj. ustawiłeś nieprawidłowo dns-y?
0 głosów
odpowiedź 21 listopada 2017 przez omgl0lwth Początkujący (340 p.)
Witajcie. Dziękuje za odpowiedzi. Problemem okazało się jednak po tej drugiej stronie :

literówka w server_name w konfiguracji vhosta.

Pozdrawiam.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 526 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Hardwell Dyskutant (8,960 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 255 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2018 w Hostingi, domeny, usługi przez KamilloPL Gaduła (3,470 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 223 wizyt
pytanie zadane 28 czerwca 2016 w Hostingi, domeny, usługi przez artix132 Użytkownik (870 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...