• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Klawiatura Mechaniczna - Która wybrać

Object Storage Arubacloud
0 głosów
518 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2017 w Sprzęt komputerowy przez Knayder Nałogowiec (37,640 p.)
Witam, zastanawiał się ostatnio nad zakupem pierwszego mechanika w życiu :P
Dotychczas, czyli przez ok. 7-8 lat, jechałem na membranie z wyjmowanymi przyciskami za 20zł. (DELL sk-8115)
Nadal działa i się wygodnie pisze, ale pomyślałem, że czas może na jakąś zmianę :P

Budżet nie jest jakiś ogromny, ok 200zł. Zastanawiałem się nad tym:
https://www.morele.net/klawiatura-genesis-thor-300-outemu-blue-nkg-0947-1501829/
Macie może do polecenia coś ciekawego, albo coś do powiedzenia o wyżej podanym modelu?
Na ledy mam wyrąbane, mogą być, nie muszą.
Fajnie by było, jakby nie była cicha :D Lubie jak klika :P
Num-pad to też raczej wymóg :|
Trochę gram, ale nie jest to moje główne zajęcie, więc klawiatura bardziej pod pisanie.

Pozdrawiam :)

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 20 listopada 2017 przez gunaterek Bywalec (2,760 p.)

no to pomoge z przyciskami bo sa rozne cily nacisku czym twardszy przycisk czyli wieksza cila nacisku tym bardziej nadaje sie do pisania (taka sugestia), chodzi o to ze pod guzikiem sa rozne kolory 

Cherry MX BLACK
Siła nacisku potrzebna do aktywacji: 60g

Cherry MX RED
Siła nacisku potrzebna do aktywacji: 45g

Cherry MX BROWN
Siła nacisku: 55g pomimo, że aktywacja odbywa się przy 45g.

Cherry MX BLUE
Siła nacisku: 60g pomimo, że aktywacja odbywa się przy 50g.

Cherry MX GREEN
Siła nacisku: 80g pomimo, że aktywacja odbywa się przy 70g.

Cherry MX CLEAR
Siła nacisku: 65g pomimo, że aktywacja odbywa się przy 55g.
Rodzaj: dotykowe (ang. tactile)

polecam raczej niebieski/brazowy 

komentarz 20 listopada 2017 przez Knayder Nałogowiec (37,640 p.)
To to wiem, ale czy masz może jakiś konkretny model klawki do polecenia, albo czy możesz się wypowiedzieć na temat thora 300?
On tam ma Outemu Blue switche. Co o nich myślisz?
komentarz 20 listopada 2017 przez gunaterek Bywalec (2,760 p.)
No do pisania spoko dość duży klik ma. Nie mam przykładów bo się nie orientuję poprostu kiedyś kupowałem i mówię co wiem. Różni ludzie różne gusta zależy też w jaki sposób trzymasz ręce na klawiaturze bo są wysokie klawiatury i płaskie jak w laptopach więc polecam przejść się do np jakiegoś AGD RTV i sprawdzić parę dotknąć a później szukać w internecie podobnych
0 głosów
odpowiedź 20 listopada 2017 przez Szymon Ciompała Mądrala (6,280 p.)
Z tego co widziałem w biedronce znowu jest dostępna klawiatura mechaniczna. Tylko że nie ma numpada. Cena 150 zł bodajże. Sam takiej używam i nie narzekam
0 głosów
odpowiedź 22 stycznia 2018 przez AdamSiekierski Dyskutant (8,340 p.)
Hej!

Osobiście posiadam klawkę Natec Genesis rx75. Switche Red, bez ledów, pełnowymiarowa, czytelna, wygodna, porządna, poważna i nie wiem co jeszcze. Ja osobiście polecam ;-)
komentarz 22 stycznia 2018 przez Knayder Nałogowiec (37,640 p.)
Żeś odkopał xd
komentarz 11 października 2018 przez AdamSiekierski Dyskutant (8,340 p.)
No ja to mistrzem odkopywania jestem
komentarz 11 października 2018 przez Knayder Nałogowiec (37,640 p.)
Jaa pierdole xD

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 144 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 400 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 703 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2018 w Sprzęt komputerowy przez Daaa22 Dyskutant (8,250 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...