• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ciemny, podświetlony ekran monitora po włączeniu komputera

Object Storage Arubacloud
0 głosów
646 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2017 w Sprzęt komputerowy przez coderCpp93 Gaduła (4,200 p.)
Witam. Mój kolega poprosił o pomoc. Ekran jego monitora po włączeniu komputera jest ciemny, podświetlony, a gdy kliknie się jakiś przycisk na klawiaturze komputer wydaje z siebie ciągły, piskliwy dźwięk. Wiem, że takie dźwięki sygnalizują o stanie podzespołów płyty głównej zależnie od jej modelu, lecz nie miałem okazji sprawdzić jaki ona ma. Z jakim podzespołem może być problem, może z BIOSem lub RAMem?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 20 listopada 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)

Obstawiam problem z klawiaturą. Wypnij klawiaturę i uruchom komputer, tak najłatwiej sprawdzić, czy to jej wina.
A tak przy okazji:
http://forum.pcfoster.pl/topic/12209-poradnik-oznaczenie-sygnalow-dzwiekowych-bios-u/

komentarz 20 listopada 2017 przez Jake Obywatel (1,820 p.)

To jak wreszcie jest? W linku jest napisane:

1 długi, 2 krótkie - błąd parzystości RAM
1 długi, 2 krótkie - błąd karty graficznej

Tak z ciekawości pytam

1
komentarz 20 listopada 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Wydaje mi się, że to i to...
2
komentarz 20 listopada 2017 przez niezalogowany
Na początek warto zaznaczyć, że różne BIOSy (chodzi o producenta i wersję) mają różne kody dźwiękowe - tutaj nie znamy ani modelu, ani wersji softu, więc można zgadywać. Inną istotną sprawą jest to, że takie rzeczy sprawdza się w dokumentacji producenta, nie na forach (później wychodzą dziwne "kwiatki", jeśli kod błędu został inaczej opisany).
0 głosów
odpowiedź 20 listopada 2017 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Co to znaczy ciemny podświetlony?
komentarz 20 listopada 2017 przez Jake Obywatel (1,820 p.)
Prawdopodobnie chodzi o to że włączony a nic nie wyświetla więc jest cały czarny.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 146 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 568 wizyt
pytanie zadane 24 kwietnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez Bakr Mądrala (6,850 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 501 wizyt

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...