• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

odczytywanie macierzy z pliku txt/ c++

Ultraszybki serwer VPS NVMe BIZNES
0 głosów
120 wizyt
pytanie zadane 19 listopada 2017 w C i C++ przez edglrdmmslt Nowicjusz (120 p.)

Witam, tak jak napisałam w temacie, mam problem z odczytaniem macierzy z pliku txt. Tablica jest tworzona wskaźnikami, jest intem. Najlepiej byłoby wczytać ją z powrotem do programu za pomocą getline, ale to, jeśli się nie mylę, działa tylko dla zmiennych string. Próbowałam konwertować int na string, ale nie daje to efektów i nie mam już pomysłu, jak się za to zabrać. Kod wygląda tak:

int main()
{
	int i, j;
	int a = 1;
	int ** tab = new int*[4];
	for (i = 0; i < 4; i++)
	{
		tab[i] = new int[4];
		for (j = 0; j < 4; j++)
		{
			tab[i][j] = a;
			a++;
		}
	}
	string plik;
	plik = "macierz.txt";
	fstream macierz;

macierz.open(plik.c_str());
	if (macierz.is_open())
	{
		for (i = 0; i < 4; i++)
		{
			for (j = 0; j < 4; j++)
			{
				macierz << tab[i][j] << " ";
			}
			macierz << "\n";
		}
	}

else
	{
		cout << "nie";
	}
	macierz.close();
	system("pause");
    return 0;
}

komentarz 19 listopada 2017 przez Eryk Andrzejewski VIP (128,360 p.)

Ale gdzie ty coś odczytujesz z pliku? Ja widzę, że ty tylko otwierasz plik i sprawdzasz czy istnieje, a wcześniej uzupełniasz macierz jakimiś wartościami, które w żaden sposób nie muszą być powiązane z tymi z pliku.

I proszę, nie używaj system("pause")... sad Jest tyle lepszych, przenośnych i nieirytujących rozwiązań. Niektóre IDE potrafią same zatrzymać konsolę po wykonaniu się kodu, a jeśli nie to zawsze można użyć std::cin.get(). Program wtedy może być przenośny i użytkownicy innych systemów (macOS, Linux, *BSD) również mogą skorzystać z twojego programu.

komentarz 19 listopada 2017 przez edglrdmmslt Nowicjusz (120 p.)
No właśnie nie odczytuję z pliku, bo nie wiem jak :") a po co mam tam wypisywać w kodzie rzeczy, które wiem, że nie działają. Program tworzy plik o nazwie macierze.txt, w który zostaje wczytana macierz 4x4 o elementach od 1 do 16. I będę używać system ("pause"), bo tak zostałam nauczona na zajęciach, a z programowaniem raczej nie planuję przyszłości, jedyne o co teraz proszę to jakiś pomysł, w jaki sposób, używając getline, mogę wypisać wspomnianą macierz w konosli. (to jest tylko ćwiczenie, później mam użyć tego sposobu w swoim kalkulatorze macierzy).

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 189 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 187 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 435 wizyt
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o szczegółowe opisanie problemu oraz udostępnienie wszystkich istotnych informacji (kody źródłowe, zrzuty ekranu itp.).
Ciekawy innych porad? Odwiedź tę stronę!

44,251 zapytań

84,047 odpowiedzi

167,335 komentarzy

21,161 pasjonatów

Przeglądających: 192
Pasjonatów: 9 Gości: 183

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...