• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kali Linux - Karta sieciowa nie chce pracować w trybie Monitor

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
5,353 wizyt
pytanie zadane 19 listopada 2017 w Systemy operacyjne, programy przez zirael [PL] Mądrala (5,200 p.)

Witam,

posiadam laptopa firmy Asus z wbudowaną kartą sieciową Atheros AR9485WB-EG oraz kartę sieciową zewnętrzną TP Link TL-WN722N v2.0. Na lapku zainstalowałem Virtual Box'a z Kali Linux'em 2017.1, ponieważ chciałem w programie aircrack-ng sprawdzić podatność mojej sieci na atak oraz wykonać kilka testów bezpieczeństwa.

Problem z jakim przychodzę to moja karta sieciowa nie chce działać w trybie Monitor dla polecenia airmon-ng start wlan0, otóż otrzymuję taki komunikat:

Found 4 processes that could cause trouble. If airodump-ng, aireplay-ng or airtun-ng stops working after a short period of time, you may want to run 'airmon-ng check kill'

  Pid  |  Name
 ----------------------------
 414  | NetworkManager
1472 | wpa_supplicant
1487 | dhclient
1502 | avahi-daemon-ch

PHY | Interface |    Driver  | Chipset
null  |   wlan0    |  r8188eu |

Jak widać po wykonaniu polecenia "airmon-ng start wlan0" powinien ustawić kartę sieciową w tryb monitor.
Odpalę jeszcze polecenie "iwconfig" i sprawdzam:

 

Wykonam instrukcje zgodnie z poleceniem "airmon-ng check kill" to znika mi dostęp do Wi-Fi pewnie dlatego że zabijam proces Network Manager.

Próbowałem innej metody aby ustawić kartę w tryb monitor, czyli odpalając konsolę wpisywałem komendy:
ifconfig wlan0 down
iwconfig wlan0 mode monitor

Wtedy otrzymywałem komunikat:
"Error for wireless request "Set mode" (8B06): SET failed on device wlan0; Operation not permitted"

Poszukałem w necie i znalazłem aby zainstalować sterowniki dla mojej karty sieciowej TP Link bo versja 2.0 ma problem z pracą w trybie monitor, tak też uczyniłem i zinstalowałem z podanego linku sterowniki https://github.com/mfruba/kernel, to niestety nie rozwiązało mojego problemu a co ciekawe mając ustanowione połączenie z Wi-Fi B593-8218, włączam przeglądarkę i wywala błąd że nie ma połączenia z internetem a przecież jest status sieci: Connected.

Macie jakieś pomysły co powinienem w tym przypadku zrobić aby uzyskać wlan0 w trybie monitor ?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 19 listopada 2017 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
Z tego co pamiętam to powinieneś podpiąć dodatkową kartę sieciową  i wtedy powinieneś przeprowadzać takie procesy na zwykłeś karcie wbudowanej raczej tego nie osiągniesz kiedyś bawiłem się z tym backtrack 3 (jakieś 7-8 lat temu kupiłem osobną antenę ) udało mi się złamać kiepskie zabezpieczenia wep które jeszcze były u mnie w okolicy uzyskałem hasło  do niej.
komentarz 19 listopada 2017 przez zirael [PL] Mądrala (5,200 p.)

Wiem właśnie że z wbudowaną kartą nie poszaleję, dlatego poczytałem fora i polecali do tych zabiegów niedrogiego TP-LINK'a TL-WN722N.

Ustawienia sieci przy uruchamianiu VirtualBoxa dla to:

  1. Podłączam kartę zewnętrzną.
  2. Wyłączam wszystkie karty sieciowe w zakładce "Sieć".
  3. Przechodzę do zakładki USB, wybieram "kontroler USB 1.1 (OHCI)" dodaję Realtek 802.11n NIC.
  4. Zatwierdzam i odpalam wirtualkę z Kali Linuxem.

Pytanie pierwsze czy kiedy podłączam zewnętrzną kartę sieciową czy powinienem wyłączać w Menadżerze Urządzeń kartę wbudowaną Atheros, bo może następuje jakaś niezgodność albo "gryzą się" w jakiś sposób?

Po uruchomieniu wirtualki sprawdzam czy jestem połączony ze swoim routerem.

Widzę że jestem napisane "Połączono", ale wchodząc w Firefox ESR już nie jestem w stanie wejść na żadną stronę a komunikat jaki otrzymuję to: "Server not found" ewidentnie to problem z połączeniem z internetem.

Natomiast na macierzystym systemie korzystam z wbudowanej karty sieciowej pisząc właśnie tego posta.

komentarz 19 listopada 2017 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
Ale możesz zrobić  backtrack live odpalić z płyty wtedy ustawiasz jak wpiszesz iwconfig i pojawią się dwie  karty wybierasz tą co masz na usb możesz mieć tą drugą wykrywalną jako eth0
komentarz 20 listopada 2017 przez niezalogowany
@up Dlaczego ma używać starego i nierozwijanego już BackTracka? Każdy Linux się nada, wystarczy zainstalować aircracka, nie ma sensu używać przestarzałego softu.
komentarz 20 listopada 2017 przez zirael [PL] Mądrala (5,200 p.)
To co polecasz zrobić w moim przypadku?

Może najpierw warto wspomnieć o istniejącym problemie - czyli jestem połączony z jakąś siecią Wi-Fi ale nie mogę już wejść na żadną stronę internetową.

Próbowałem pingować adres np. www.google.pl albo www.pasja-informatyki.pl ale za każdym razem otrzymywałem komunikat "Ta nazwa lub usługa jest nieznana".
komentarz 20 listopada 2017 przez niezalogowany
Wtrąciłem się tylko, żeby powiedzieć, że używanie przestarzałego systemu tutaj nie pomoże. (-:

Nie bawiłem się w takie rzeczy na VM, ale imo to problem z konfiguracją karty sieciowej w ustawieniach maszyny.
komentarz 20 listopada 2017 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)

Jeśli masz ustawioną kartę  sieciową  w trybie monitor to jak możesz odbierać internet przez nią.

@up Dlaczego ma używać starego i nierozwijanego już BackTracka? Każdy Linux się nada, wystarczy zainstalować aircracka, nie ma sensu używać przestarzałego softu.

pisałem o BT3  bo kiedyś sam tego używałem teraz sa nowsze wydania tego i dodatkowe programy już są dołączone do łamania sieci Wi-fi.

komentarz 20 listopada 2017 przez zirael [PL] Mądrala (5,200 p.)
Ale jak mam mieć ustawioną kartę w trybie monitor skoro polecenie "airmon-ng start wlan0" nie zwraca komunikatu z dopiskiem "mon" czyli że może pracować w tym trybie.
komentarz 20 listopada 2017 przez niezalogowany

@jaca121212 

Kali to nowsza wersja BackTracka. Ten drugi przestał być rozwijany x lat temu.

0 głosów
odpowiedź 27 grudnia 2017 przez Norchio Nowicjusz (140 p.)
WItam!

Mam identyczny problem  co Kolega opisał wyżej :)

z tego co się już naczytałem to problem istnieje ponieważ mamy wersję V2

a są V1,V2,V3 różnią się "corem" nasz nie obsługuje trybu monitor :( udało mi się go przestawić w tryb auto :P ale dalej ten sam problem :P

udało Ci się rozwiązać już ten problem?
komentarz 27 grudnia 2017 przez zirael [PL] Mądrala (5,200 p.)
Zgadza się TL-WN722N v2 ma wbudowany chipset Realteka który nie wspiera trybu monitor, natomiast karta sieciowa w wesji 1.x działa na chipsecie Atherosa. Jedyne rozwiązanie jakie znalazłem to sprzedać kartę sieciową i kupić wersję v1 :-)

Już szukałem na OLX i często wystawiający mają wersję 1 w różnych wydaniach np 1.0, 1.8, 1.10 ale bez obaw wszystkie działają na chipsecie Atheros także nie będzie problemu z trybem auto, tylko wcześniej trzeba zapytać która jest wersja wystawianego urządzenia :-)
komentarz 27 grudnia 2017 przez Norchio Nowicjusz (140 p.)

https://github.com/mfruba/kernel 

zapewne tego też próbowałeś :P 

ehhh a myślałem że to ja gdzieś błąd popełniłem :P dzisiaj pojadę z paragonem i zwrócę sprzęt :P

komentarz 27 grudnia 2017 przez zirael [PL] Mądrala (5,200 p.)
Ba pewnie że próbowałem, nawet w głównym wątku wkleiłem link do tych sterowników :D

Jak masz możliwość zwrotu to pewnie ze 40zł piechotą nie chodzi a w tych pieniążkach zakupisz z OLX'a ;-)

Tylko zastanawiam się którą wersję urządzenia zamówić 1.0 czy 1.9 i czym one mogą się różnić mocą sygnału, przepustowością ... ?
komentarz 18 lutego 2018 przez doktor.kuba Nowicjusz (100 p.)

Dla tych którzy mają problem z wersją karty V2 

oznajmiam, że karta ma tryb monitor i działa u mnie bezproblemowo!!!

Proponuję nie powtarzać niesprawdzonych informacji ;)

 

 

 

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 303 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 2,426 wizyt
–1 głos
2 odpowiedzi 1,965 wizyt
pytanie zadane 18 listopada 2016 w Sprzęt komputerowy przez niezalogowany

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...