• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

obciążenie procesora - wirus - svchost.exe

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,641 wizyt
pytanie zadane 19 listopada 2017 w Bezpieczeństwo, hacking przez Kamil.O Początkujący (270 p.)
Witam!
Mam problem z procesorem który pracuje na 50-100% przy bezczynności. Nie muszę chyba tłumaczyć że to stwarza trochę problemów ( grzanie procesora itd. ) Poszukałem w internecie ( również tutaj na forum ) co to może być ale nic konkretnego nie znalazłem. Moim zdaniem daje 99% że to wirus bądź niechciane oprogramowanie. Problem występuje nieregularnie, ale dosyć często. Czasami po dłuższej pracy procesora pojawia się Blue Screen i restart systemu. W monitorze zasobów procesem który zużywa najwięcej procesora jest svchost.exe. Proszę was o porady jak się z tym uporać? Jak zabezpieczyć się przed czymś takim na przyszłość? Skanowałem antywirusem Avast - czysto, ccleaner regularnie używany. Pasta na procesorze wymieniona, radiator i wentylator wyczyszczony i wszystko ok z chłodzeniem. Sterowniki zainstalowane/zaktualizowane ( takie porady znalazłem w necie i to zrobiłem ).

Jeżeli czegoś potrzebujecie czegoś co będzie potrzebne - zrzutów ekranów itp. - piszcie.

AMD Athlon II 640 3.0GHz

GeForce 460 GTX

4gb RAM

Windows 7 home 64-bit

Pozdrawiam!
komentarz 19 listopada 2017 przez Emil Kob Bywalec (2,640 p.)

Cześć, czy przypadkiem nie instalowałeś na nowo komputera i nie pobiera on aktualizacji i ich nie instaluje?

Nie jest to wirus:

Wikipedia

komentarz 19 listopada 2017 przez Kamil.O Początkujący (270 p.)
przeniesione 19 listopada 2017 przez Arkadiusz Waluk
Nie stawiałem systemu na nowo od jakiś 6-7 msc. Nic nie jest pobierane w tle, ani aktualizowane. Dzisiaj problem ten wystąpił wielokrotnie przy czym 4 razy pojawił się Blue Screen ( dzisiaj przy nieobciążającej mocno pracy komputera przez ok 3,5-4h ) co powodowało restart systemu.
komentarz 19 listopada 2017 przez Emil Kob Bywalec (2,640 p.)

Spróbuj może postąpić zgonie z tą instrukcją:

Microsoft Help page

komentarz 19 listopada 2017 przez zkkf56 Dyskutant (8,710 p.)
taaa sam svchost.exe to może i nie wirus, ale są programy podszywające się pod procesy windowsa
komentarz 19 listopada 2017 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)
Sprawdź, jakie usługi są podpięte pod dany proces svchost i je powyłączaj, jeżeli nie są ci potrzebne. Szczerze wątpie, aby to był wirus.

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 19 listopada 2017 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Ściągnij https://www.dobreprogramy.pl/BlueScreenView,Program,Windows,82405.html i sprawdź co powoduje bluescreeny
komentarz 19 listopada 2017 przez Kamil.O Początkujący (270 p.)

Uruchomiłem program na samej górze klikając prawym i wyborze properties mam takie okienko. jeżeli nie o to chodzi to zaraz mogę udostępnić całość.

komentarz 19 listopada 2017 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
najlepiej wrzuć tego minidumpa na jakiś hosting do ściągnięcia
komentarz 19 listopada 2017 przez Kamil.O Początkujący (270 p.)
Nie zdążyłem ponieważ pojawił się kolejny Blue Screen też z Bad Pool Header
 

Dodatkowe informacje o problemie:
  BCCode:    19
  BCP1:    0000000000000003
  BCP2:    FFFFFA800395C5C0
  BCP3:    F7FFFA800395C5C0
  BCP4:    FFFFFA800395C5C0
  OS Version:    6_1_7601
  Service Pack:    1_0
  Product:    768_1

Pliki pomagające opisać problem:
  C:\Windows\Minidump\111917-29203-01.dmp
  C:\Users\Kamil\AppData\Local\Temp\WER-113943-0.sysdata.xml

Jakieś pomysły?

Dodam że procesor nadal 50-100% obudowa ciepła, wentylatory chodzą "głośno"
0 głosów
odpowiedź 19 listopada 2017 przez Kamil.O Początkujący (270 p.)
Dodam też że wcześniej gdy pojawił się Blue Screen zdążyłem tylko przeczytać "Bad Pool Header" nie zdążyłem ani zrobić zdjęcia ani zanotować ponieważ nastąpił restart systemu. Własnie doczytałem się że może też być coś nie tak z pamięcią RAM. Za chwilę wykonam test pamięci RAM programem Memtest86 z tej strony https://www.dobreprogramy.pl/Memtest86,Program,Windows,12556.html

Jak tylko uzyskam wynik - przekażę. Czekam na dalsze wskazówki. Dziękuje za zainteresowanie się problemem.
Pozdrawiam!
0 głosów
odpowiedź 19 listopada 2017 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)

Jedyne co mi przychodzi do głowy co by  zaradziło na twój  problem to jest wyłączenie UPDATE WINDOWS. Po wyłączeniu zobaczysz że laptop czy komputer zacznie lepiej chodzić. Wyłączenie Update windows

komentarz 19 listopada 2017 przez Kamil.O Początkujący (270 p.)
Może jutro, maksymalnie do środy zdejmę obudowę, sprawdzę kondensatory czy nie spuchły spiszę nazwę płyty głównej, zasilacza i się podzielę, bo na necie tez piszą że to może być przyczyna. Do problemu pozwólcie że wrócimy jutro - max środa coś wstawię. Teraz już godzina nie ta praca czeka ;)
komentarz 19 listopada 2017 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
Spoko czekam na info.
komentarz 20 listopada 2017 przez niezalogowany

masz prawie cały dysk C zapełniony dlatego tak ci to chodzi

To nie ma nic do rzeczy, jeżeli pagefile się mieści i Windows ma gdzie wrzucać swoje "pierdoły" (logi, update, hiberfil i tak dalej).

Następnie co to wyczyść pulpit do maksimum zbędnych ikon tak aby tylko min ilość potrzebnych ikon było potrzebnych.

To nie ma nic do rzeczy x2.

Pewnego razu  padł mi mostek północny

Ciekawi mnie, jak to zdiagnozowałeś. (-:

A najgorsze, co się może zdarzyć, to duże przepięcie na linii +12 V. Choć to jest subiektywna ocena. ;)

komentarz 20 listopada 2017 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
komentarz 13 minuty temu przez tls01 Nałogowiec (35,830 p.)

masz prawie cały dysk C zapełniony dlatego tak ci to chodzi

To nie ma nic do rzeczy, jeżeli pagefile się mieści i Windows ma gdzie wrzucać swoje "pierdoły" (logi, update, hiberfil i tak dalej).

Następnie co to wyczyść pulpit do maksimum zbędnych ikon tak aby tylko min ilość potrzebnych ikon było potrzebnych.

To nie ma nic do rzeczy x2.

Pewnego razu  padł mi mostek północny

Ciekawi mnie, jak to zdiagnozowałeś. (-:

A najgorsze, co się może zdarzyć, to duże przepięcie na linii +12 V. Choć to jest subiektywna ocena. ;)

 

Zdiagnozowałem to że mi  przy starcie  na dosłownie 10 sekund  działała klawiatura i mysz zewnętrzną klawiaturę też podpinałem ale nic z tego  dalej to samo. KBC okazał się być  "ok"  ale mostek południowy już nie. 

 

komentarz 20 listopada 2017 przez niezalogowany
Przecież KBC jest połączony bezpośrednio połączony z mostkiem południowym. Gdyby mostek był uszkodzony, to nie działałby KBC i nie mógłbyś go sprawdzić. (-:

"Po starcie" - przy uszkodzeniu mostka południowego komputer nie przejdzie POST.

 

Ale nie offtopujmy, byłem tylko ciekaw.
0 głosów
odpowiedź 19 listopada 2017 przez Kamil.O Początkujący (270 p.)
Kolejny Blue Screen przed chwilą i restart systemu taki sam jak poprzednio:

Dodatkowe informacje o problemie:
  BCCode:    19
  BCP1:    0000000000000003
  BCP2:    FFFFFA800395C470
  BCP3:    F7FFFA800395C470
  BCP4:    FFFFFA800395C470
  OS Version:    6_1_7601
  Service Pack:    1_0
  Product:    768_1

Pliki pomagające opisać problem:
  C:\Windows\Minidump\111917-26972-01.dmp
  C:\Users\Kamil\AppData\Local\Temp\WER-40201-0.sysdata.xml

To pojawiło mi się tylko przy włączonym forum na google chrome ( w tle tylko avast )

Dodam że procek nadal 50%+ czasem blisko 100% obudowa wyraźnie ciepła przy dotyku.

Jakieś pomysły? Wirus. problem ze sprzętem, co jeszcze? Z początku myślałem że to wirus/złośliwe oprogramowanie, ale teraz trochę zgłupiałem.
komentarz 20 listopada 2017 przez niezalogowany
Wrzuć screen z HWMonitor.

Sprawdź RAM Memtestem - 3 przejścia bez błędów to minimum.

 

Instalowałeś lub aktualizowałeś ostatnio jakieś sterowniki?
0 głosów
odpowiedź 28 listopada 2017 przez Kamil.O Początkujący (270 p.)
Witam po dłuższej niż planowałem nieobecności.

Przez ten czas który mnie nie było komputer był używany sporadycznie i problem z reguły się powtarzał. Obecnie temperatura w normie 40 stopni i nic nie wskazuje na jakieś skoki temperatury. Nie wiem dla czego temperatura i użycie procesora drugi już dzień nie budzi zastrzeżeń. Wracając jednak do blue screen'ów to jednak sytuacja nadal ma miejsce. Pojawiają się mniej więcej raz na godzinę czy dwie. Gdy komputer się restartuje słychać że wtedy wiatraki od procesora chodzą na full, po zrestartowaniu komputer chodzi normalnie. Prawie zawsze jest to ten sam komunikat na blue screenie.

Zrobiłem test Memtest i wyszło ok.
Czy ktoś ma jakieś koncepcje co z tym można zrobić? Możliwe że płyta główna, dysk albo zasilacz do wymiany? Jeżeli tak to jak sprawdzić czy płyta główna/dysk do wymiany przez program? Bo rozumiem że zasilacza raczej nie sprawdzę ;)
komentarz 5 grudnia 2017 przez s0nicb00m Nowicjusz (100 p.)
Jeżeli chodzi o svhost.exe na Windows 10 po aktualizacjach często dochodzi do tego, że obciąża dysk w 100-99% do tego w ramach atrakcji dochodzą 2 miliony nowych procesów (części z nich jeszcze nie znam) tak żeby w razie podpięcia drukarki, tableta, zderzacza hadronów albo promu kosmicznego sterowniki były gotowe. Szczerze mówiąc najlepszą z dotychczas odkrytych metod - cofnięcie do Windows 7 i modlitwa o załogę Microsofta, druga opcja odłączenie połowy usług i wyczyszczenie 10tki z syfu od producenta - w moim przypadku niezbędne oprogramowanie dalej szalało.

Pozdrawiam

Podobne pytania

+1 głos
9 odpowiedzi 1,861 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 1,673 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 415 wizyt
pytanie zadane 8 maja 2021 w Sprzęt komputerowy przez Wojtek Drzewiecki Nowicjusz (180 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...