• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co dalej po podstawach Javy i krótkich próbach z kodem w Android Studio?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
369 wizyt
pytanie zadane 19 listopada 2017 w Java przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
Witajcie,

czytam książki z serii 'Rusz Głową' i 'Java Podstawy' .Piszę sobie proste linijki kodów używając Fragmenty, ViewPager, Intencje, Bundle itd..

Czy możecie podpowiedzieć dalszą drogę rozwoju w programowaniu (biorąc pod uwagę własne doświadczenia)?

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 19 listopada 2017 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Może też jakiś Spring, wzorce projektowe/architektoniczne, JUnit. Zakładam, że mocno korzystasz z gita?
komentarz 19 listopada 2017 przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
Właśnie nie. Wrzuciłem tam tylko swój projekt ale głownie dla posiadania kopii na wypadek różnych sytuacji (może to i błąd).

Co to 'Spring' oraz wzorce projektowe/architektoniczne? Wybacz moją niewiedze.
komentarz 19 listopada 2017 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Nie traktuj tego jako złośliwość, ale w Twoim interesie jest teraz zorientować się w tym temacie.

I masteruj gita.
komentarz 19 listopada 2017 przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
Oczywiście że nie. Szanuje twój komentarz. Dzięki.
0 głosów
odpowiedź 19 listopada 2017 przez RAD Obywatel (1,810 p.)
Jak opanowałeś podstawy Javy, to ja bym ci radził żebyś zaczął tworzyć jakieś aplikacje/programy. I radził bym pójść  do pracy, do jakieś firmy jako junior java developer.
komentarz 19 listopada 2017 przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
Dzięki, a czy znasz może jakieś strony gdzie można 'trenować'/poprawiać podane przykłady z możliwością sprawdzenia wyniku, itp.?
komentarz 19 listopada 2017 przez RAD Obywatel (1,810 p.)
Ja moge ci podrzucić pomysły na programy. Ty będziesz je pisał, jakieś problemy to walisz do nas my ci pomagamy. Ja tak właśnie zaczynałem z Swift
0 głosów
odpowiedź 19 listopada 2017 przez Emil Kob Bywalec (2,640 p.)
Cześć, polecam Ci zastanowić się nad własnym projektem, który zrealizujesz. Obmyśl sobie jakąś aplikację i zrealizuj ją. Zapewne spotkasz na swojej drodze dużo problemów, które będziesz musiał rozwiązać co pozwoli Ci nauczyć się wielu rzeczy. Dodatkowo korzystaj z gita (konto na github oraz pobierz sobie SourceTree do zarządzania projektem). Morzesz również postawić serwer Jira, który pomaga w zarządzaniu taskami. Takie programy wykorzystywane są w pracy programistów, którzy w swoich firmach pracują zgodnie z ideą Agile.
0 głosów
odpowiedź 19 listopada 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)

Próbuj pisać pełnoprawne aplikacje. Nie musi to być od razu BILLION DOLLAR IDEA. Jak nie masz na nic pomysłu to możesz zrobić nawet klon czegoś. Najważniejsze to zbudować coś od początku do końca. Wtedy bardzo dużo się uczysz. Nie skupiaj się tylko na książkach. 

Napisałeś też w komentarzu, że nie używasz za bardzo Gita, ani nie wiesz co to Spring czy wzorce projektowe. Więc myślę, że jak najszybciej powinieneś też przyswoić ogólną wiedzę na temat programowania i narzędzi, żeby przynajmniej wiedzieć co to są np. wzorce projektowe, dobre praktyki czy czysty kod. O testowaniu też pewnie nie słyszałeś. Znajomości składni i słów kluczowych w konkretnym języku to jakieś +0,01% do umiejętności programowania laugh

komentarz 19 listopada 2017 przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
Dziękuje Ci  za info. Oczywiście zgadzam się z Tobą. Dopytam tylko ,co masz na myśli pisząc 'testowanie'? I czy mógłbyś może podać dobrą pozycję książkową o wzorcach projektowych?
komentarz 19 listopada 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)
Nie zaczynaj od wzorców projektowych, tobie brakuje bardziej podstawowej wiedzy. Na razie będzie dobrze jak będziesz tylko wiedział co to jest.

I znowu - mówiłem, żebyś zaczął pisać coś swojego, a ty chcesz książkę ;)

Mówię o testowaniu oprogramowania. To jest ważna rzecz w programowaniu. Ale znowu tak jak z wzorcami - nie uczysz się o tym na początku.
komentarz 19 listopada 2017 przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
Piszę aplikacje która zawiera w sobie Fragmenty, ViewPager, radio buttony itp. Pewnie to nic nadzwyczajnego ale działa :)

Tak więc co kolejne żeby dotrzeć do punktu gdzie potrzebna będzie już wiedza o wzorcach projektowych itd...?  :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 225 wizyt
pytanie zadane 12 stycznia 2019 w Java przez Hardwell Dyskutant (8,960 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 917 wizyt
pytanie zadane 3 listopada 2018 w Java przez PiotrSQ Nowicjusz (210 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 397 wizyt
pytanie zadane 20 lutego 2017 w Java przez mo290103 Obywatel (1,860 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...