• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

bootowalny pendrive i konfiguracja bochsa

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
178 wizyt
pytanie zadane 19 listopada 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Mateusz1223 Bywalec (2,440 p.)

Witam, posiadam plik boot.bin na którym mam prosty, no nazwijmy to bootloader(po prostu wypisuje zieloną literkę A na ekranie wink ), i chciałbym nagrać go na pendrive tak abym mógł urochomić to na laptopie. Niestety nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić. 

Drugie pytanie jest takie. Jak ustawić bochsa abym mógł to uruchomić?(pytanie poboczne, jeszcze nie szukałem jak to zrobić)

Z góry dziękuję!

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 19 listopada 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
wybrane 19 listopada 2017 przez Mateusz1223
 
Najlepsza
  1. Jeżeli korzystasz z Linuksa lub jakiegoś innego systemu uniksopodobnego, to prawdopodobnie masz tam program taki jak dd. Nie wiem jak jest z tym na Windowsie, ale na pewno istnieje jakiś program do niskopoziomowego zapisu danych na dysku. W każdym razie do programowania, w tym OSDevu polecam Linuksa. smiley Użycie dd może wyglądać tak: dd if=plik.bin of=/dev/sdb
  2. Co do Bochsa, to po jego włączeniu masz proste menu. Nie mam teraz dostępu do komputera, więc tego nie sprawdzę, ale masz tam na pewno opcje do zmiany konfiguracji (tam ustawiasz typ dyskietki, w sensie np. 3.5 1.44MB oraz lokalizację pliku z dyskietką).
komentarz 19 listopada 2017 przez Mateusz1223 Bywalec (2,440 p.)
Dzięki! Zgrałem to tym programikiem dd.

Co do bochsa to jeszcze sobie go poogarniam.
komentarz 19 listopada 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Jeżeli miałbyś problem z bochsem, to mogę też polecić QEMU (szczególnie przydatne, gdybyś chciał bawić się w pisanie OS pod architekturę inną niż x86, bo Bochs z tego co wiem wspiera tylko x86, a w przypadku QEMU jest tego duużo więcej). Ja natomiast testuję swoje kody na obu emulatorach. laugh

komentarz 19 listopada 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Tylko przy dd radzę uważać i wcześniej sprawdzić jaką nazwę może mieć twój pendrive. Może się okazać, że masz dwa dyski, a /dev/sdb to nie był pendrive, tylko ten drugi dysk. cheeky

0 głosów
odpowiedź 19 listopada 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Gynvael Coldwin robił coś takiego na swoich streamach przy pisaniu własnego OS'a w serii OS Dev. Link do pierwszego odcinka: https://youtu.be/IRPMEK2zYd8

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 1,129 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 3,287 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...