• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Chciałbym zostać programistą, aczkolwiek jest pare "ale". Prosze o porade

Object Storage Arubacloud
0 głosów
449 wizyt
pytanie zadane 19 listopada 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Squer Obywatel (1,170 p.)
Witam.

Chodze do ostatniej klasy gimnazjum. Wiążę się to z tym że po tym będę musiał iść do jakieś szkoły. Kiedyś myślałem o informatyce (zacząłem coś tam programować w html, tak wiem html nie mozna nazwac programowaniem), ale po jakimś czasie ten temat poszedł na bok. Patrząc w przyszłość, wiadomo że kazdy by chciał zarabiać jak najwięcej. Chciałbym zostać programistą aczkolwiek mam pewne "ale". Sądzę że absolutnie sobie w tym nie poradze. Raczej za szybko sie poddaje bo jestem zdania że to nie jest dla mnie i po prostu jestem na to za głupi. Mimo że dużo nie umiem to bardzo przyjemnie mi się pisze te strony ( a raczej początku pisania tych stron ). Wszystko super, tylko właśnie chodzi o to że zniechęcam się tym że od razu zakładam że sobie w tym nie poradze i skończe w macu po szkole a tego bardzo bym nie chciał. Jak to jest po szkole informatycznej? Wiem że jest taki ktoś jak młodszy programista - właśnie taki świeżak co skończył szkole i szuka pracy. Czy to jest tak że specjalizuje się on w jednym języku a pracując w firmie z czasem się rozwija a jego szefowie nie naciskają bardzo na to żeby od razu pisał jakieś niewiadomo co?. Co byście mi doradzili? Warto się w to pchać czy raczej zrezygnować. Matematyka u mnie to max oceny na poziomie 3. O fizyce nie wspomne - od początku roku nauczyciuela mamy takiego że nic nie nauczy a na testach sciągam z telefonu przez to mam oceny 4-5. Coś tam próbuje się uczyć od M. Zelenta z youtube i szczerze powiem że wiekszość rozumiem w miare dobrze.

Generalnie podsumowując w paru słowach - sądzę że jestem głąbem i nie dam rady więc to mnie zniechęca.

 

Bardzo się zniechęcam tym że sobie nie poradze i nie wiem co zrobić.  Patrze w przyszłość aby znaleźć taką pracę aby było mi w niej wygodnie, bo w koncu bede sie specjalizował w tym raczej przez wiekszosc zycia.

Jakie jest wasze zdanie na mój temat? Pchać sie w to czy raczej sobie odpuścić?

1 odpowiedź

+4 głosów
odpowiedź 19 listopada 2017 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
wybrane 19 listopada 2017 przez Squer
 
Najlepsza
Zmień nastawienie. Nikt Ci nie odpowie na twoje pytanie, bo to od Ciebie zależy.

Masz jeszcze minimum 3 lata. Programuj, jeśli sprawia Ci to przyjemność, a z czasem zobaczysz, czy to faktycznie to. Bez matmy też można być programistą, to jest najmniejszy problem.

Jeśli chcesz coś w tym osiągnąć, to programuj. Żadna szkoła nic Ci nie da, jak nie weźmiesz się sam do roboty. To jest jedyna słuszna droga, żadne kursy, żadne szkoły, tylko twoja praca nad umiejętnościami.

Jak zostaniesz juniorem, to nikt od Ciebie cudów nie będzie oczekiwał. Jeśli się tak zdarzy, to nie jest twoja wina, tylko rekrutów.

Nie jesteś głąbem, bo głąb nie wie, że nim jest, jest za głupi i się nad tym nie zastanawia (oni czasem lepiej na tym wychodzą, bo robią zamiast myśleć o zrobieniu czegoś). Ty o tym pomyślałeś, więc pomyśl, dlaczego właśnie tak myślisz. Myślę, że poprostu Ci się nie chce.

Jeśli wydaje Ci się, że wiedzy jest za dużo, to nie jest tak, tylko musisz sobie uświadomić, że nie da się wszystkiego osiągnąć od razu.

Do roboty!
komentarz 19 listopada 2017 przez Squer Obywatel (1,170 p.)
Czyli mówisz żeby brać sie do roboty? :)
1
komentarz 19 listopada 2017 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)

Nie ,tak sobie tylko napisałem cheeky.

No pewnie, że się brać XD

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 600 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 315 wizyt
pytanie zadane 15 października 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Tezinio Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 828 wizyt

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...