• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Matura rozszerzona 2019

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,426 wizyt
pytanie zadane 19 listopada 2017 w Matematyka, fizyka, logika przez Hajend Nowicjusz (140 p.)
Cześć ,
W maju 2019 roku będę zdawał maturę z matematyki podstawę + rozszerzenie. Jakie podręczniki/ zbiory zadań polecacie do przygotowania się do części rozszerzonej tak żeby zdać maturę na te conajmniej 90%? Czasu jeszcze sporo ale wypadałoby go dobrze zagospodarować żeby w połowie 3 liceum nie mieć aż takiej spiny że matura nadchodzi :) Czy jest do matematyki coś na wzór Hallidaya z fizyki ? W sensie żeby jednocześnie to był podręcznik + zbiór zadań ? Ogółem celowałbym chyba w jakieś starsze książki , znajomy mi polecał "Matematyka dla kandydatów na wyższe uczelnie" Leitnera, z tym że nigdzie nie mogę znaleźć 1 części...Jakieś inne propozycje ?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 19 listopada 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Kto wie co będzie do 2019, może jakiś koniec świata. Prawdę mówiąc matura niedługo prawdopodobnie utraci na znaczeniu i wrócą egzaminy wstępne na uczelnie, więc może i temu warto się przyjrzeć.

Ja rozwiązywałem przede wszystkim arkusze z matur starych i nowych. Co do zbiorów to Kiełbasa i zbiór zadań z Nowej Ery. Wynik podobny do tego, co Ty oczekujesz, więc może w Twoim przypadku też się uda.
komentarz 19 listopada 2017 przez Enrico Illiano Nowicjusz (140 p.)

Prawdę mówiąc matura niedługo prawdopodobnie utraci na znaczeniu i wrócą egzaminy wstępne na uczelnie, więc może i temu warto się przyjrzeć.

Do tego jeszcze trochę trzeba, na ten moment po prostu wymagają spory % z matury.

I tak jeśli matura utraci na znaczeniu i będą te egzaminy to wątpię żeby w znaczący sposób odstawały one od zakresu maturalnego, dlatego lepiej umieć na maturę niż mieć nadzieje na te egzaminy. Od tego jest np. Studium Talent

0 głosów
odpowiedź 19 listopada 2017 przez Enrico Illiano Nowicjusz (140 p.)

Sam korzystam z

  • "Matematyka w otaczającym nas świecie"
  • Matematyka autorstwa m.in. Pana Marcina Kurczab.
  • I planuje zakup matematykę "Kiełbasy".

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 774 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 740 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 131 wizyt
pytanie zadane 15 października 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Alexandra96 Początkujący (280 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...