• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Na co zwrócić uwage podczas składania własnego serwera

Object Storage Arubacloud
0 głosów
279 wizyt
pytanie zadane 18 listopada 2017 w Sprzęt komputerowy przez Gabriel Janczak Użytkownik (710 p.)
Chciałbym złożyć własnoręcznie serwer domowy. Przedewszystkim bede chciał hostować tam strony internernetowe takie jak mantis i gitlab ale rownież postawić serwer ftp, sql. Może jakieś serwery do starych gier i teamspeka. Chciałbym też przrtestować mozliwości owncloud. W skrocie własny dysk NAS ale bez ograniczeń jakie nakłada na mnie np QNAP

Na co zwrocić uwage podczas dobierania odpowiedniego sprzetu? Jak dobrać to tak aby można było by wstawić go do pokoju bez obawy że wiatraczki będą hałasować. Czy warto dokupić coś innego niż serwer, np switche lub inne hardware ktory wspomoże jego pracę

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 18 listopada 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Jeśli chcesz stawiać na tym coś poważnego, a nie tylko zabawkę, to ja chyba odradzę takie rozwiązanie (kupno sprzętu na własność do domu). Moim zdaniem lepiej będzie zainwestować w jakiegoś VPS. Czemu?

  1. Łącze - nie wiem od jakiego dostawcy masz internet, ale wydajność przesyłu będzie praktycznie zawsze gorsza, niż gdybyś taki serwer dzierżawił u profesjonalnego dostawcy serwerów/hostingów.
  2. Zabezpieczenia energetyczne - masz jakiś agregat/ups, na który bez najmniejszych strat czasu przełączy się zasilanie, gdy zabraknie prądu?
  3. VPS może Cię wynieść taniej, niż rachunek za prąd za ten twój serwer. laugh

Chyba, że chcesz postawić sobie serwerek tylko dla sieci lokalnej (bez hostowania czegoś dla większej grupy użytkowników) i nie miałby być on przepełniony usługami różnego rodzaju, to może Raspberry PI? Wydajnościowo rekordów nie bije, specyfikacji też nie ma najlepszej (w porównaniu do profesjonalnych serwerów), ale za to pobiera niewielkie ilości energii i da się go używać. laugh

Tylko może być problem z tymi serwerami do starych gier, bo całkiem prawdopodobne, że ich kod jest zamknięty, a binarki dostarczone tylko dla architektury x86 (malinka działa na ARM).

 

komentarz 18 listopada 2017 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Zawsze można kupić także jakiegoś Mini-PC jeśli szukamy czegoś trochę lepszego jeśli Raspberry PI nie spełnia wymagań.

Sam takowy posiadam, mam na nim zainstalowany Debian 9.2.1 i nie narzekam.

Nie wiem jak z innymi Mini-PC ale mój dla przykładu posiada bogate ustawienia BIOS'u i mogę ustawić w taki sposób że sam się uruchamia po stracie zasilania i odzyskaniu.
komentarz 19 listopada 2017 przez Gabriel Janczak Użytkownik (710 p.)
Nie ukrywam że chodzi o mały serwerek do użytku dla max 5 osób. Mam nawet na stanie rasbery pi 3 ale boje sie że może okazać sie zbyt wolny. Chodzi tu bardziej o dostęp do plików, musiałbym podłaczyć do niego dysk przez usb i nie wiem jak by sie to odbiło na np pobieraniu czegoś z ftp

Podobne pytania

0 głosów
6 odpowiedzi 335 wizyt
pytanie zadane 17 marca 2017 w Sprzęt komputerowy przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 101 wizyt
pytanie zadane 27 kwietnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Damian12345 Bywalec (2,940 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,985 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Pi5iN Nowicjusz (120 p.)

92,547 zapytań

141,387 odpowiedzi

319,504 komentarzy

61,931 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...