• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mechatronika

Object Storage Arubacloud
0 głosów
397 wizyt
pytanie zadane 17 listopada 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez arcanacra Początkujący (490 p.)
Witam. Jak to jest ze znalezieniem pracy zwiazanej z mechatronika i zarobkami po studiach? https://m.bankier.pl/wiadomosc/Zarobki-po-studiach-Po-mechatronice-4000-zl-brutto-po-pedagogice-2850-zl-brutto-7512427.html

Czy ten artykul jest wiarygodny? :)

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 17 listopada 2017 przez Emil Kob Bywalec (2,640 p.)
Absolwent mechatroniki bez doświadczenia nie będzie zarabiał 4800 zł brutto na start. Myślę, że po około 3 latach pracy związanej z wykształceniem (a mowa tu o bardzo szerokim spektrum stanowisk na których można pracować) jest szansa na takie zarobki.

Osobiście jestem na ostatnim roku specjalizacji mechatronika na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej, mam ponad dwuletnie doświadczenie na stanowisku technicznym branży medycznej. Realizuje hobbystyczne projekty elektroniczne, które publikuje na profilu zawodowym na LinkedIn, co w połączeniu z moim doświadczeniem zawodowym procentuje tym, że pracodawcy sami się do mnie odzywają (raz na jakiś czas, dwa, trzy razy do roku).

Samo ukończenie studiów na tym kierunku nie spowoduje, że będziesz dobrze zarabiał, jeżeli nie będziesz miał "drygu" do tego lub jeżeli nie wyuczysz się wszystkiego nie będziesz sprytny, rynek pracy Cię zweryfikuje. Zostaniesz postawiony przed problemami technicznymi z którymi być może sobie nie poradzisz, a przecież ukończyłeś mechatronikę, tak szeroką dziedzinę techniki.
komentarz 17 listopada 2017 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

Absolwent mechatroniki bez doświadczenia nie będzie zarabiał 4800 zł brutto na start

Zależy. Wychylając się w programowanie, można jeszcze przed dyplomem zarabiać >5 brutto na start - ale jak często to się zdarza, to nie mam wyczucia ;)

komentarz 17 listopada 2017 przez Emil Kob Bywalec (2,640 p.)
Takie sytuacje owszem się zdarzają, jednak dotyczą indywidualnych jednostek, które są pasjonatami. Zwykły szary student nie będzie tyle zarabiał.
komentarz 18 listopada 2017 przez arcanacra Początkujący (490 p.)
A tak jeszcze z ciekawosci czy po kilku latach doswiadczenia te zarobki moga sie znacznie zwiekszyc? ;)
komentarz 18 listopada 2017 przez Emil Kob Bywalec (2,640 p.)
edycja 18 listopada 2017 przez Emil Kob
Mogą, jeżeli zostaniesz zauważony i zatrudniony przez zagraniczną firmę. Lub zostaniesz "przejęty" przez inne przedsiębiorstwo.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 944 wizyt
pytanie zadane 29 czerwca 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Pivot Użytkownik (560 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 235 wizyt

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...