• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Podłączenie starego HDD do nowej konfiguracji/nowego komputera

Object Storage Arubacloud
0 głosów
866 wizyt
pytanie zadane 17 listopada 2017 w Sprzęt komputerowy przez dou6le6ind Nowicjusz (120 p.)
Wymieniłem prawie wszystkie podzespoły oprócz płyty głównej (ASRock H61M VG3), mam teraz m.in. podłączony nowy dysk SSD. Czy mogę po prostu podłączyć stary dysk HDD do nowej konfiguracji (który wcześniej po prostu odpiąłem i wyjąłem, bez czyszczenia z plików, odinstalowywania Windowsa itd.) i odzyskać z tego HDD niektóre pliki? Czy te dyski nie będą się "gryźć" skoro na tym i na tym jest ten sam Windows (tak na marginesie: posiadam wersję BOX). Czy w ogóle na tym chipsecie możliwe jest korzystanie z dwóch dysków, bo słyszałem, żeby funkcjonowały dwa dyski obok siebie potrzebna jest technologia RAID... chyba, że coś źle słyszałem?

Podsumowując, chciałbym jakoś odzyskać pewne pliki ze starego HDD i proszę o pomoc jak to najlepiej zrobić.

 

Dziękuję. (:

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 17 listopada 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Oczywiście, że możesz podłączyć więcej niż jeden dysk. Zazwyczaj tyle, na ile pozwalają złącza na płyty głównej lub portfel. RAID to zupełnie co innego. W skrócie polega to na tym, że można połączyć kilka dysków (2 dyski, 4 dyski czy 8 dysków) w macierz. Daje to profit w postaci kilkukrotnego wzrostu zapisu i odczytu z racjiz że używamy kilku dysków na raz.

Po podłączeniu dwóch dysków do komputera w BIOS'ie musisz ustawić kolejność bootowania tak, aby najpierw bootowało z SSD. Ewentualnie po prostu przy uruchamianiu PC komputer zapyta Cię który system operacyjny ma uruchomić.
komentarz 17 listopada 2017 przez dou6le6ind Nowicjusz (120 p.)
Super. Dziękuję, obawiałem się już, że to może być bardziej skomplikowana operacja. (:

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 157 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 679 wizyt
pytanie zadane 25 października 2017 w Sprzęt komputerowy przez doloroza Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 371 wizyt
pytanie zadane 17 kwietnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Koval Nowicjusz (230 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...