• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nazwa strony internetowej

Object Storage Arubacloud
+1 głos
399 wizyt
pytanie zadane 15 listopada 2017 w Sieci komputerowe, internet przez miro Pasjonat (23,870 p.)
Zamierzam stworzyć własną stronę, głównie na niej znajdą się posty o tematyce IT oraz portfolio. Najchętniej nazwałbym ją po prostu od nazwiska. Zastanawiam się jednak czy to dobry pomysł, gdyż w nazwisku mam literkę ł którą musiałbym zamieniać na l. Są jakieś dobre praktyki w nazywaniu stron jak np. czy warto mieć myślnik itp.
Przy okazji chciałem się zapytać, która fima posiada najtańsze domeny (licząc odnowienia)? Nie muszą być to bardzo popularne jak .com lub .pl. Jak na razie z tego co wyszukałem to ovh ma dobrą ofertę.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 15 listopada 2017 przez surfeliza Stary wyjadacz (11,260 p.)
wybrane 17 listopada 2017 przez miro
 
Najlepsza

Nie warto mieć myślników (są nieintuicyjne moim zdaniem przy wpisywaniu/podawaniu adresu tak jak m.in. tutaj), a sama nazwa zależy od tego jak bardzo twoje nazwisko z l jest chwytliwe i popularne... powinna być krótka, chwytliwa i łatwa do zapamiętania przy czym wyobraź sobie dwóch rozmawiających programistów "widziałeś ostatni artykuł na kowalski?" ... niczym się nie wyróżnia i nazwa powielana wiele razy. Domeny też są istotne - wyobraź sobie Wirtualną Polskę na .org (wp.org to całkiem inna strona taka ciekawostka).

+2 głosów
odpowiedź 15 listopada 2017 przez Piotr Poźniak Początkujący (380 p.)
Ja bym się bardziej zastanowił czy chcę promować siebie (swoje nazwisko) czy jakąś nazwę (brand). Jeżeli to pierwsze, to nie przejmowałbym się ogonkami.

Jeżeli chodzi o myślniki to jest to raczej kwestia indywidualna. Po pierwsze- Ty musisz się dobrze z tym czuć, w szczególności, gdy jest to strona personalna. Z drugiej strony, tak jak już zostało to wspomniane przez @surfeliza, pomyśl o swoich odbiorcach.

Jednak ważniejsze od domeny jest to, co się za nią kryje i tutaj bym położył środek ciężkości. Domenę, w najgorszym wypadku, możesz kupić nową a na starej zrobić przekierowanie ;)

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 200 wizyt
+2 głosów
1 odpowiedź 255 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 364 wizyt

92,546 zapytań

141,387 odpowiedzi

319,503 komentarzy

61,930 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...