• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wywołanie skryptu pythona za pomocą PHP

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,102 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2017 w PHP przez Undisputed Gaduła (3,040 p.)
Witajcie.
Mam skrypt w języku python na Raspberry Pi. Program służy mi do tego, że zrobiłem sobie alarm.
Normalnie odpalam go poleceniem sudo python skrypt.py.
Teraz pytanie jak zrobić, aby z poziomu PHP wywoływać ten skrypt ?
Chcę mieć przycisk "ON" i po naciśnięciu na niego będzie skrypt wykonywał swoją pracę.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 14 listopada 2017 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
https://stackoverflow.com/questions/19735250/running-a-python-script-from-php

Pierwsza odpowiedź jest najbardziej punktowana, aczkolwiek trzeba z czymś takim niesamowicie uważać. Druga odpowiedź byłaby nieco bezpieczniejsza. Sam pomysł wykonywania skryptu w pythonie jest nieco frapujący. Już lepiej zrobić sobie osobną apkę z endpointem odpalającym ten skrypt z podanymi danymi w POST lub GET
komentarz 14 listopada 2017 przez Undisputed Gaduła (3,040 p.)
Akurat w tym przypadku program jest tylko odpalany, nie podaję już żadnych dodatkowych danych. Także chyba POST i GET nie są mi potrzebne, po prostu potrzebuję włączyć i wyłączyć program z PHP, czyli strony internetowej. Jutro wdrożę te idee i zobaczę co się stanie. Dzięki za odpowiedź.
komentarz 14 listopada 2017 przez Undisputed Gaduła (3,040 p.)
A i jeszcze pytanie:
Czemu niesamowicie uważać ?
1
komentarz 14 listopada 2017 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Wystarczy, że gdziekowiek indziej w systemie będziesz mieć odwołanie do tego pliku PHP albo jakąkolwiek lukę w bezpieczeństwie - to istnieje możliwość odpalenia jakichkolwiek innych systemowych poleceń z poziomu exec.
–1 głos
odpowiedź 14 listopada 2017 przez Benek Szeryf (90,690 p.)

Kiedyś używałem exec.

komentarz 14 listopada 2017 przez Undisputed Gaduła (3,040 p.)
Działało tak jak chciałeś ?
komentarz 14 listopada 2017 przez Benek Szeryf (90,690 p.)
Tak, ale aplikacja była przeznaczona do uruchamiania lokalnego. W przeciwnym razie jest to ryzykowne rozwiązanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 215 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 785 wizyt
pytanie zadane 7 czerwca 2018 w PHP przez Q7V Gaduła (4,250 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 476 wizyt
pytanie zadane 21 marca 2017 w Python przez Giovacho Użytkownik (960 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...