• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wywołanie skryptu pythona za pomocą PHP

Staż IT w Comarch
0 głosów
208 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2017 w PHP, Symfony, Zend przez Undisputed Bywalec (2,530 p.)
Witajcie.
Mam skrypt w języku python na Raspberry Pi. Program służy mi do tego, że zrobiłem sobie alarm.
Normalnie odpalam go poleceniem sudo python skrypt.py.
Teraz pytanie jak zrobić, aby z poziomu PHP wywoływać ten skrypt ?
Chcę mieć przycisk "ON" i po naciśnięciu na niego będzie skrypt wykonywał swoją pracę.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 14 listopada 2017 przez event15 Szeryf (93,450 p.)
https://stackoverflow.com/questions/19735250/running-a-python-script-from-php

Pierwsza odpowiedź jest najbardziej punktowana, aczkolwiek trzeba z czymś takim niesamowicie uważać. Druga odpowiedź byłaby nieco bezpieczniejsza. Sam pomysł wykonywania skryptu w pythonie jest nieco frapujący. Już lepiej zrobić sobie osobną apkę z endpointem odpalającym ten skrypt z podanymi danymi w POST lub GET
komentarz 14 listopada 2017 przez Undisputed Bywalec (2,530 p.)
Akurat w tym przypadku program jest tylko odpalany, nie podaję już żadnych dodatkowych danych. Także chyba POST i GET nie są mi potrzebne, po prostu potrzebuję włączyć i wyłączyć program z PHP, czyli strony internetowej. Jutro wdrożę te idee i zobaczę co się stanie. Dzięki za odpowiedź.
A i jeszcze pytanie:
Czemu niesamowicie uważać ?
1
komentarz 14 listopada 2017 przez event15 Szeryf (93,450 p.)
Wystarczy, że gdziekowiek indziej w systemie będziesz mieć odwołanie do tego pliku PHP albo jakąkolwiek lukę w bezpieczeństwie - to istnieje możliwość odpalenia jakichkolwiek innych systemowych poleceń z poziomu exec.
–1 głos
odpowiedź 14 listopada 2017 przez Benek Maniak (52,240 p.)

Kiedyś używałem exec.

Działało tak jak chciałeś ?
komentarz 14 listopada 2017 przez Benek Maniak (52,240 p.)
Tak, ale aplikacja była przeznaczona do uruchamiania lokalnego. W przeciwnym razie jest to ryzykowne rozwiązanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 45 wizyt
pytanie zadane 8 marca 2017 w Nasze projekty przez obl Nałogowiec (42,850 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 49 wizyt
pytanie zadane 21 marca 2017 w Python, Django przez Giovacho Użytkownik (920 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 95 wizyt
pytanie zadane 17 maja 2017 w Python, Django przez ThePatrykOOO Mądrala (7,040 p.)
Porady nie od parady
Możesz zmodyfikować, zamknąć lub ukryć swoje pytanie, za pomocą przycisków znajdujących się pod nim. Nie krępuj się poprawić pochopnie opublikowanego pytania czy zamknąć go po uzyskaniu satysfakcjonującej odpowiedzi. Umożliwi to zachowanie porządku na forum.
Ciekawy innych porad? Odwiedź tę stronę!

48,520 zapytań

90,114 odpowiedzi

181,385 komentarzy

23,478 pasjonatów

Przeglądających: 115
Pasjonatów: 1 Gości: 114

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...