• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Po kliknięciu buttona wysuwa sie select

Object Storage Arubacloud
0 głosów
200 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2017 w HTML i CSS przez Ziuziek Mądrala (5,140 p.)

Siema mam pytanie jak osiągnąć taki efekt? :

Po kliknięciu w buttona wysuwa sie select.

 

Czyli powiedzmy ze mam takie cos :

https://codepen.io/Turqus/pen/eeEmqE

Jak to można przerobić żeby po kliknięciu w buttona wysunął się select, a ten select co widać ukrył się?

Dzięki

 

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 14 listopada 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)

Dodaj event do buttona, który po kliknięciu doda klasę do twojego selecta z wybranymi przez Ciebie nowymi wartościami(np. nowa pozycja (absolute), maksymalna szerokość, cokolwiek chcesz). Użyj właściwość transition w CSS, aby to ładnie animować i gotowe ;)

komentarz 14 listopada 2017 przez Ziuziek Mądrala (5,140 p.)
Ok ale jak ukryć ten select na którego się aktualnie klika (link. codepen) jak dodam event na kliknięcie to jak ma się to zrobić że lista się wysuwa sama
komentarz 14 listopada 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)

Z tego co widzę na screenie to on ma nie znikać, tylko przeskoczyć na większy o szerokości buttona i się otworzyć. Do otworzenia go możesz spróbować użyć na nim click() w JS.

Edit: Z tego co widzę to click() nie działa na select, ale na Stacku masz masę propozycji jak to obejść ;)

komentarz 14 listopada 2017 przez Ziuziek Mądrala (5,140 p.)

   <- a to co to?;p chodzi mi o to zeby to

/\ znikło a button reagowal jak ten button do rozwijania listyi tego nie wiem jak zrobic

komentarz 14 listopada 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)
No przecież jak zmienisz pozycję tego elementu to go tam nie będzie...

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 914 wizyt
pytanie zadane 6 maja 2017 w HTML i CSS przez Hardwell Dyskutant (8,980 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 231 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 2,691 wizyt
pytanie zadane 5 sierpnia 2015 w PHP przez niezalogowany

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...