• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nauka programowania pod kątem zabezpieczeń

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
992 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2017 w Bezpieczeństwo, hacking przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)

Od ponad roku zajmuje się programowaniem (gdyby liczyć "trudne początki" to w sumie dwa ponad lata)

Grzebałem przy różnych platformach, od webowych, przez desktopy, aż po mobilne
W różnych językach, głównie c# i php, jednak również w międzyczasie próbowałem np javy, c++, js i innych 

Nigdy jednak nie programowałem aplikacji z myślą o zabezpieczeniu jej przed atakami, ani nie tworzyłem aplikacji do rzeczywistego łamania zabezpieczeń
(nie liczę tutaj podstawowego zabezpieczenia przed sqlj, xss, csrf, ani bardzo podstawowych programów do ddosów/brute force, będących zabawą znudzonego programisty)

Co do sieci ogarniam jak działają te wszystkie tcpip, iso/osi, co to jest sieć
Wiem w teorii na czym polegają podstawowe "ataki", typu http flood, man in the middle itp 

Jednak - jak wykorzystać to w praktyce? Skąd mógłbym nauczyć się jak np stworzyć program, który będzie w stanie "podsłuchiwać" inne komputery w tej samej sieci? W taki sposób jak np robi to zAnti (android)?
Albo ataki blokujące sieć do której są podpięte, tak jak robi to np Yersinia (Kali Linux)

Nie chodzi mi o naukę bezmyślnego używania programów których nie ogarniam, tylko o to w jaki sposób można nauczyć się tworzenia właśnie takich programów

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 14 listopada 2017 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

Może ogarnij programy, których nie ogarniasz laughPo co pisać Hydrę, Wiresharka itp skoro są, mają się dobrze i można przy ich pomocy dużo zrobić. 

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 406 wizyt
+2 głosów
1 odpowiedź 226 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 179 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,079 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...