• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nauka za pomocą code review - strony z przejrzystymi i bezbłędnymi kodami?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
554 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2017 w HTML i CSS przez Ryniek96 Nowicjusz (190 p.)
Postanowiłem, że będę uczył się przeglądając kody innych stron i analizując je. Czy jest jakiś zbiór przykładowych stron, które warto przeanalizować i dzięki temu poznawać nowe rzeczy? Jeśli nie, to jak najlepiej robić takie code review? Wybierać jakieś mniej popularne strony, czy wręcz przeciwnie coś popularnego typu facebook? Analizuje się jest za pomocą opcji "wyświetl źródło strony"? Czy to w ogóle dobry sposób na naukę? Przepraszam, jeśli to głupie pytanie i jeśli już się powtórzyło, ale ja nie znalazłem nic na ten temat.

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 13 listopada 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wybrane 14 listopada 2017 przez Ryniek96
 
Najlepsza
Stronę facebook to sobie odpuść :)

A tak na serio to proponuję najpierw zrobić jakiś kurs o podstawach HTML/CSS/JS i potem poczytać sobie:

https://forum.pasja-informatyki.pl/search?q=ocena+kodu

opinie jakie ludzie z forum dawali innym, którzy robią swoje pierwsze strony i aplikacje. Myślę, że jak dobrze prześledzisz komentarze to coś ciekawego z nich wyniesiesz.
komentarz 13 listopada 2017 przez Ryniek96 Nowicjusz (190 p.)
Dzięki, przekonałeś mnie :)
komentarz 13 listopada 2017 przez niezalogowany
Zdecydowanie polecam code review na tym forum. Bardzo wiele się z nich nauczyłem.
1
komentarz 13 listopada 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

A jeśli będziesz chciał nieco bardziej pobawić się z JavaScript to polecam porobić jakieś zadanka na CodeWars - możesz tam mieć podgląd na to jak dany problem rozwiązali inni co dużo daje + warto czytać i analizować dyskusje. Co prawda w ostatnim czasie wiele nowych zadań jest wg mnie słabej jakości (albo są mega mocno przekombinowane) więc możesz zacząć sobie od jakiś starszych. Ale CodeWars to nie na zupełny początek - najpierw ogarnij podstawy JS i potem tam idź. Aha, i tak nie ma DOM i zadań typu "stwórz animację" tylko ćwiczenia na naukę samego języka (pętle, myślenie logiczne, algorytmy itp.).

komentarz 13 listopada 2017 przez Ryniek96 Nowicjusz (190 p.)
Dzięki wielkie! Już dwie osoby polecają tą stronkę, więc coś musi być na rzeczy:P podstawy JS już znam więc jutro się zagłębie, bo dzisiaj już póżno;p
0 głosów
odpowiedź 13 listopada 2017 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
Większych serwisów nie próbuj analizować, to najczęściej jeden wielki skrypt :P
0 głosów
odpowiedź 13 listopada 2017 przez Ryniek96 Nowicjusz (190 p.)
Trochę już umiem HTML/CSS i podstawy JS, ale właśnie się zastanawiam, czy nauka przez takie przeglądanie stron jest dobra. Skoro odradzacie analizowania większych stron, a te mniejsze strony nie wiem czy są dobrze napisane to chyba będę przeglądał analizy kodu na forum innych osób. A swoją drogą, to taki kod źródłowych facebooka to czarna magia dla mnie :D Ciekawe jak to działa ;p
0 głosów
odpowiedź 13 listopada 2017 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
Ja polecam stronkę https://www.codewars.com/
Jest tam zbiór zadań o różnych stopniach trudności, a po rozwiązaniu zadania możemy porównać rozwiązania z innymi. W taki sposób nagle może się okazać, że nasz skrypt miał 10 linijek kodu dość miejscami zawiłego, a wszystko można było napisać w jednej linii, ba nawet często używając jednej funkcji, o której nie wiedzieliśmy :)
Polecam bardzo rozwijające jest takie kombinowanie, a potem porównywanie rozwiązań z innymi :)
komentarz 13 listopada 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Hehe właśnie o tym samym pisałem w komentarzu :D

Pozdrawiam zatem CodeWarsowego Kolegę :)
komentarz 13 listopada 2017 przez Ryniek96 Nowicjusz (190 p.)
oo super, nie znałem tej stronki! Dzięki!
komentarz 13 listopada 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
tylko taka mała uwaga do codewars... nauczysz się tam używać wiele ciekawych funkcji, np. możesz poznać dużo z Array.prototype czy Math, ale wiele (jak nie większość) osób dąży tam do uzyskania możliwie krótkiego kodu... poznasz więc operator spread, rest, trafisz pewnie na ciekawe zastosowania operatorów bitowych ale nie przenoś tego bezpośrednio do kodu Twoich projektów...

Sam gdy dłużej bawiłem się na CW wpadłem w tę pułakę do czasu, aż Kolega Comandeer mnie kiedyś wyprowadził na prostą udowadniając (i słusznie), że krótki kod !== czytelny kod :)

Ale jeśli będziesz miał to na uwadze to myślę, że z CW wyciągniesz wiele dobrego.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 234 wizyt
pytanie zadane 10 stycznia 2019 w HTML i CSS przez smokolisz Mądrala (6,340 p.)
+2 głosów
2 odpowiedzi 490 wizyt
pytanie zadane 28 sierpnia 2018 w Nasze projekty przez mokebe Nowicjusz (210 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 159 wizyt
pytanie zadane 13 grudnia 2020 w HTML i CSS przez DominikPie Użytkownik (770 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...