• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki laptop wybrać dla studenta informatyki ?

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
1,252 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2017 w Sprzęt komputerowy przez Kaspear Nowicjusz (160 p.)

Witam,

Mam pytanie odnośnie wybrania przyszłościowego laptopa na studia, interesuje się programowaniem, i tu pytanie do was, z własnego doświadczenia na co najlepiej zwrócić uwagę, mam kilka propozycji i nie wiem naprawdę który byłby lepszy, a może macie własną propozycję ?

Macbook pro 13

Microsoft Surface Book

Dell XPS 13

Albo czy nie kupić laptopa do grania z racji na jego mocne podzespoły ?

 

 

5 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 13 listopada 2017 przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)
wybrane 13 listopada 2017 przez Kaspear
 
Najlepsza

Elementy nad którymi mógłbyś się zastanowić:

- ekran - chodzi o wygodę użytkowania, polecam wybrać matowy z uwagi na o wiele przyjemniejszą pracę przy oświetleniu dookoła (słońce czy jakieś lampy na uczelni które odbijają się w ekranie w przypadku błyszczącego są o wiele bardziej uciążliwe)  i matowy podobno mniej oczy męczy, poza tym wielkość, nie wiem jakie masz preferencje ale ja strzelałbym w 15,6" ale to już najlepiej pójdź do jakiegokolwiek sklepu i zobaczy czy 13,3" błyszczący ci odpowiada, bo takie wybrałeś,

- ja bym się zastanowił czy funkcja tabletu jest ci pomocna i czy może zamiast niej nie wziąć czegoś mocniejszego; na studiach może nie potrzebna kto wie jakiej mocy obliczeniowej ale to jednak informatyka i laptop będzie używany w projektach itp.

Poza tym polecam, jak już będziesz miał kupować to wypełnić tę ankietę: Ankieta wybór laptopa i  gdzieś tydzień przed możesz wrzucić temat z tą ankietą na jakieś forum typu forum pclab, nieidealny, itp. to ci ludzie bardziej pomogą bo tak bez twoich oczekiwań i ceny trudno coś doradzić 

komentarz 13 listopada 2017 przez Kaspear Nowicjusz (160 p.)
Okej, wielkie dzięki za podpowiedzi, zastanowię się nad tym.
0 głosów
odpowiedź 13 listopada 2017 przez kap Stary wyjadacz (11,620 p.)
Na studiach raczej nie będziesz robił nic, co wymagałoby jakiegoś bardzo mocnego kompa - każdy z tych jest ok.
0 głosów
odpowiedź 13 listopada 2017 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)

laptopa na studia, interesuje się programowaniem, i tu pytanie do was, z własnego doświadczenia na co najlepiej zwrócić uwagę

Przede wszystkim na to jaka to seria, później na klawiaturę w twoim wypadku, ilość RAM jaką obsługuje (czy ma tylko wlutowane, czy wlutowaną + slot) czas pracy na baterii. Lenovo ThinkPad L470 (14") + dołożyć drugą kość RAM 8GB i zamontować kartę WWAN (LTE).
https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Lenovo-ThinkPad-L470.235480.0.html
Stosuję linki partnerskie.

0 głosów
odpowiedź 16 listopada 2017 przez Sisa Bywalec (2,580 p.)
Ja z poszedłbym w ThinkPada np. serii X + stacja dokująca (może być poleasingowy) + Dobry monitor lub nawet 2 :)

Thinkpady serii X są stosunkowo mobilne i poręczne, więc do prowadzenia notatek wystarczą spokojnie. Wracasz do domu podłączasz do stacji dokującej do której masz podpięty monitor lub nawet dwa i na tym pracujesz. Ja nie wyobrażam sobie pracy na mniej niż 2 monitorach, a w drodze mam 3.

Prawda jest taka, że w projektach na studia nie robi się nic co wymagałoby jakiegoś kombajnu. Najważniejsza jest responsywność systemu no i ekrany, które bardzo wspomagają pracę. Sam studiuję informatykę i mam PC-ta i laptopa i korzystam z nich na przemian.
0 głosów
odpowiedź 13 lutego 2018 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Nie bierz błyszczącego ekranu ani tych nienaprawialnych sprzętów Microsoftu.
komentarz 13 lutego 2018 przez maker3 Nowicjusz (220 p.)
Jak ktoś ma tyle hajsu, że kupuje Surface Laptop, to raczej ma wywalone na to.

Jak po 3 latach się popsuje, to kupi sobie nowy.
komentarz 14 lutego 2018 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Jak się zepsuje po roku to też xD

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 322 wizyt
–4 głosów
7 odpowiedzi 6,463 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia 2018 w Sprzęt komputerowy przez zinka Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 647 wizyt
pytanie zadane 3 października 2019 w Sprzęt komputerowy przez Karolina987 Nowicjusz (120 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...