• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaka technologia do przetwarzania inputów w czasie rzeczywistym

Object Storage Arubacloud
0 głosów
275 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2017 w HTML i CSS przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Witam

Mam na stronie kilka inputów. I chciałbym aby były one realizowane w czasie rzeczywistym w trakcie wpisywania do nich wartości a nie dopiero po kliknięciu w button. Sprawa prosta do zrobienia w JS. Ale wtedy każdy miałby wgląd w cały algorytm i logikę działania.

Jest jakaś technologia która pozwoli to samo zrealizować, ale tak aby kod był niejawny?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 13 listopada 2017 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
Zostaje Ci albo Ajax, albo przygotowanie binarki w WebAssembly.
komentarz 13 listopada 2017 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

albo przygotowanie binarki w WebAssembly

co czyni ją podobnie (lub bardziej?) debugowalną jak zwykłą binarkę - czyli tylko serwer ;)

komentarz 13 listopada 2017 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
A ile jest użytkowników, którzy faktycznie debugują binarki? Poziom bezpieczeństwa w porównaniu do zwykłego kodu JS jest IMO wystarczająco wyższy dla większości przypadków. No i nie zapominajmy o "skutku ubocznym", jakim jest spory wzrost wydajności. W przypadku serwera częste przeliczanie Ajaksem może w końcu zacząć go dławić.
komentarz 13 listopada 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Ajax zalatuje mi trochę jakąś mało popularną technologią z zeszłego stulecia i nie wiem czy jest sens zgłębiać temat dla jednorazowego użycia ;) Choć mogę się mylić.

Spróbuję zagłębić się w WebAssembly. Problem zdebugowania kodu nie jest problemem,bo do tego trzeba mieć więcej wiedzy niż do napisania tego kodu ;)
komentarz 13 listopada 2017 przez Comandeer Guru (601,110 p.)

Ajax zalatuje mi trochę jakąś mało popularną technologią z zeszłego stulecia i nie wiem czy jest sens zgłębiać temat dla jednorazowego użycia ;) Choć mogę się mylić.

Ano, mylisz się i to dość mocno ;) Ajax wciąż jest podstawowym zbiorem technologii, na których stoi większość aplikacji internetowych mających serwer. No bo na dobrą sprawę nie ma za bardzo czym go zastąpić. Są technologie jak Web Sockets, ale dla dużej liczby przypadków są zbyt skomplikowane (zwłaszcza jeśli nie potrzebujemy trwałej, dwustronnej komunikacji). 

0 głosów
odpowiedź 13 listopada 2017 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
A czemu chcesz ukryć akurat algorytm? Ma to sens? Chcesz za każdym razem strzelać do bazy danych po zmianie danych w input?
komentarz 13 listopada 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
One nie są powiązane z bazą danych. Jest tam akurat sporo obliczeń inżynierskich. Godziny mozolnych trudnych przeliczeń i nie chcę aby ktoś sobie to po prostu skopiował i ukradł.
komentarz 13 listopada 2017 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
Ok, rozumiem. To trzeba w takim razie zapuścić listener z zmianą wartości i za każdym razem niech leci to do bazy ajaxem :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,556 wizyt
pytanie zadane 8 czerwca 2015 w JavaScript przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 442 wizyt
pytanie zadane 21 maja 2015 w JavaScript przez ArturB Mądrala (6,060 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 2,365 wizyt
pytanie zadane 4 sierpnia 2017 w HTML i CSS przez Maciek Kornacki Nowicjusz (220 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...