• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czas systemowy

Object Storage Arubacloud
0 głosów
665 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2017 w C i C++ przez raryk 77 Nowicjusz (160 p.)
#include <iostream>
#include <cstdlib>
#include <time.h>
using namespace std;
int main()
{
    srand(time(NULL));
    cout<<rand()<<endl;
    return 0;
}

Proste pytanie!

Powyższy program powinien wyświetlić mi na ekranie czas (w sekundach), jaki upłynął od 1 stycznia roku 1970.

Dlaczego wyświetla mi tylko ponad 25000 sekund? i oczywiście z każdą sekundą się zwiększa. Od roku 1970 upłynęło przecież znacznie więcej sekund.

komentarz 13 listopada 2017 przez Knayder Nałogowiec (37,640 p.)
Jeżeli programujesz w c++, to polecam zapoznać się z biblioteką random w standardzie c++.

http://en.cppreference.com/w/cpp/numeric/random

A nie używać C-stylowego rand() i srand()

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 13 listopada 2017 przez obl Maniak (51,280 p.)

Powyższy program powinien wyświetlić ci wylosowaną liczbę przez funkcję rand jak chcesz czas to powinieneś napisać:

cout << time(NULL);

 

komentarz 13 listopada 2017 przez raryk 77 Nowicjusz (160 p.)
Dziękuję za szybką odpowiedź.

Tak, cout << time(NULL); zadziałało.

Co do wcześniejszej odpowiedzi: (Jeśli programujesz w C++...)?

Niestety, dopiero zaczynam naukę od podstaw programowania w C++ i to dzięki wspaniale prowadzącym programom pana Mirosława na YouTube. Jeżeli mój zapał do nauki będzie nadal taki jak teraz, to wkrótce nauczę się czytać dokumentację bibliotek (i nie tylko jednej random w standardzie C++). Na pewno z tej umiejętności skorzystam. Na razie jednak muszą mi wystarczyć wspomniane kursy i oczywiście inne źródła zrozumiałe dla mnie i dostępne w internecie.

C stylowy rand() i srand(), był omawiany w lekcji 4 kursu C++ od podstaw pana Mirosława i stąd wziął się mój wpis. Nie wiedziałem, że te funkcje są już przestarzałe.

Pozdrawiam
komentarz 13 listopada 2017 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Nie są przestarzałe, po prostu ich "losowość" jest na wątpliwym poziomie. Wyjście funkcji rand jest dość szablonowe, więc nie powinno się jej stosować m.in. do kryptografii. Ale np. do gier jej rozrzut jest dość wystarczający. Wszystko zależy od zastosowania.

komentarz 13 listopada 2017 przez raryk 77 Nowicjusz (160 p.)
Bardzo dziękuję za wypowiedzi. Mam jeszcze za mało wiedzy by to ogarnąć.

Pozdrawiam!

Podobne pytania

+2 głosów
1 odpowiedź 307 wizyt
pytanie zadane 1 listopada 2017 w C i C++ przez k3ybo4rd Obywatel (1,180 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 794 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 112 wizyt
pytanie zadane 17 grudnia 2018 w C i C++ przez wojtas_21 Nowicjusz (120 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,454 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...