• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Potrzebuję dobrą książkę do nauki języka Java.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
551 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2017 w Java przez Venone Nowicjusz (140 p.)
Hej. Czy warto kupić książkę do nauki Javy, czy zasoby Internetu wystarczą do dobrego zrozumienia tego języka? A jeśli kupić, to jaką? - Potrzebny mi kompleksowy przewodnik po języku, wyczerpujący zagadnienia w 100%.

8 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 13 listopada 2017 przez reaker Użytkownik (620 p.)
Ja polecam naukę naraz przez Internet (youtube) i Książkę. To są zazwyczaj dwa światy, dwa inne tłumaczenia, dwa inne podejścia.

Ucząc się z obu zarazem utrwalasz sobie wiedzę, uzupełniasz i lepiej rozumiesz.
komentarz 28 czerwca 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,150 p.)
nauka z youtube, dobra na studia. Najlepiej uczyć się z dokumentacji.
+1 głos
odpowiedź 13 listopada 2017 przez xenonso Mądrala (5,160 p.)
Internet spokojnie wystarczy na początek. Z książek polecam Java. Podstawy. Wydanie X, jednak książka raczej nie jest skierowana do całkiem początkujących, więc najpierw lepiej zacząć od poradników na internecie.
+1 głos
odpowiedź 27 czerwca 2018 przez niezalogowany
Też niedawno szukałem książki do Javy. Kupiłem Java. Podstawy wyd. X i jest bardzo dobra. Ale oprócz tego równorzędnie robię kurs Tima Butchalki na Udemy i również godny polecenia. Przede wszystkim polecam uczyć się z kilku źródeł + ćwiczyć - daje fajne efekty ;)
+1 głos
odpowiedź 28 czerwca 2018 przez flynest Nowicjusz (160 p.)
Ja sam osobiscie polecam Big Java. Sa dwie wersje "Late Objects" i "Early Objectsc". Ta druga jest najnowsza ale zato trudno dostepna. Jest napisana po angielsku i nie wiem czy jest polska wersja.
0 głosów
odpowiedź 27 czerwca 2018 przez trebuhhh Użytkownik (740 p.)
ksiązka "java w 21 dni" też jest dobra na początek
komentarz 28 czerwca 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,150 p.)
Beznadziejny tytuł, pełen błędów  nie tyle w kodzie ale logice tego języka, są tam błędy, których powinno sie wręcz unikać
0 głosów
odpowiedź 27 czerwca 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
0 głosów
odpowiedź 28 czerwca 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,150 p.)
Polecam Thinking in Java- ale nie w wersji Polskiej, generalnie Polskie Wersje ksiażek sa słabe.

Tak to dokumentacje ... ORACLE :)
–1 głos
odpowiedź 28 czerwca 2018 przez hiimRealgjm Początkujący (360 p.)
Niedawno wyszła https://helion.pl/ksiazki/programowanie-w-javie-solidna-wiedza-w-praktyce-wydanie-xi-paul-deitel-harvey-deitel,prjaso.htm. Od wielu lat siedzę w Javie, ale tak dobrej książki dla ludzi na start jeszcze nie było, polecam.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 272 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 1,293 wizyt
+1 głos
4 odpowiedzi 869 wizyt
pytanie zadane 30 marca 2016 w Java przez CortezjuszPospolity Obywatel (1,130 p.)

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...