• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Programowanie gier na smartfony z system Android

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,382 wizyt
pytanie zadane 12 listopada 2017 w C i C++ przez Foliopak Początkujący (380 p.)
Cześć. Chciałem zająć się programowaniem gier na urządzenie mobilne. Zaznaczę, że od roku uczę się C++ i jestem gotów przerzucić się na inny język jeżeli zajdzie taka potrzeba. Słyszałem o wielu środowiskach takich jak Android Studio, Unity itd. Zastanawia mnie jakie jest najlepsze środowisko do programowania gier 2D na system Android?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 12 listopada 2017 przez marcin99b Szeryf (82,300 p.)

Zależy jakie gry chcesz tworzyć, nie ma czegoś takiego jak "najlepsze rozwiązanie", jest co najwyżej "najlepsze rozwiązanie dla danego przypadku"

W android studio piszesz aplikacje natywną na androida, masz dostępne podstawowe kontrolki i dostęp do systemu.
W unity masz mniejszą władzę nad samym urządzeniem, masz mało kontrolek, jednak masz do dyspozycji silnik, zawierający m.in fizykę

Jeśli twoja gra będzie wymagała fizyki (różnego typu, od grawitacji, przez kolizje, aż po różne zasady dynamiki), lepiej wybrać unity, bo oszczędzisz sobie masę pracy, którą... no nie wiadomo czy zrobiłbyś to prawidłowo

Jeśli chcesz zrobić jakąś grę "statyczną" (przykładowo vhack albo te wszystkie klikanki), gdzie nie ma rozbudowanych animacji, fizyki itp, możesz spróbować z android studio, ponieważ waga aplikacji będzie niższa + masz więcej kontrolek do użycia

0 głosów
odpowiedź 12 listopada 2017 przez Karol Ołtarzewski Obywatel (1,260 p.)
Jeśli chcesz tworzyć gry 2D to według mnie najlepszym silnikiem jest LibGDX jeśli chodzi o 3D to unity. Ale na początek naucz się podstaw javy, a nastepnie android'a (https://www.udacity.com/course/new-android-fundamentals--ud851).  I dopieru na końcu różnych silników.

Podobne pytania

+3 głosów
7 odpowiedzi 521 wizyt
pytanie zadane 9 lipca 2015 w Offtop przez goran. Użytkownik (930 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 4,711 wizyt
pytanie zadane 20 lutego 2016 w Android, Swift, Symbian przez Lolzs Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 3,963 wizyt
pytanie zadane 23 kwietnia 2015 w Java przez Dissio Mądrala (5,830 p.)

92,830 zapytań

141,771 odpowiedzi

320,817 komentarzy

62,159 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...