• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Linux - psuje sterowniki

Object Storage Arubacloud
–1 głos
177 wizyt
pytanie zadane 12 listopada 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Karol Kluziak Obywatel (1,210 p.)
Dzień dobry,
Od jakiegoś czasu posiadam Windowsa 7, ale że niedługo ten system nie będzie już wspierany, to postanowiłem się przerzucić na Linuxa. Jednak nie chciałem usuwać od razu Windowsa, bo może mi się jeszcze przydać, a większość gier korzysta z DirectX, więc odpalając przez wine na linuxie będzie obniżona wydajność. Z Windowsa zamierzam korzystać tylko do gier, a na linuxie w przyszłości robić resztę.
Na początku za pomocą UNETBootin wgrałem na pendrive Ubuntu, bo to chyba jedna z najpopularniejszych wersji. Po zainstalowaniu Ubuntu na drugiej partycji, którą stworzyłem chciałem odpalić windowsa, sprawdzić czy wszystko działa. I okazało się że nie. Nic nie działało. Ani myszka, ani klawiatura, ani dźwięk, ani karta internetowa.
Wie ktoś może dlaczego tak się dzieje i jak temu zaradzić?

P.S. Próbowałem też zainstalować inną dystrybucję, ale to nadal niczego nie zmieniło.

P.P.S. Mam dwa dyski HDD po 500GB. Na jednym Windows, na drugim chcę mieć Linuxa.
komentarz 12 listopada 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
No to nie Linux psuje tylko coś źle robisz... Trudno powiedzieć w ciemno co ale zapewne coś pomieszane z partycjami, bootloaderami a może jeszcze do tego coś w biosie przestawione...

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 12 listopada 2017 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Na linuxie się nie znam ale co do windowsa to możesz go zaktualizować jeszcze do 10 za darmo
komentarz 12 listopada 2017 przez Karol Kluziak Obywatel (1,210 p.)
Jeszcze można?

Jak szukałem czy się da to nigdzie nie mogłem znaleźć.

Wydaje mi się to też trochę dziwne skoro najtańszy win10 kosztuje około 500zł, a win7 można kupić za 80zł i za darmo go zaktualizować do win10
komentarz 12 listopada 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Podasz jakieś źródło z informacją że można kupić win7 za 80 zł?
komentarz 12 listopada 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
edycja 12 listopada 2017 przez manjaro

To jest zwykły pirat.

W razie wątpliwości wystarczy przeczytać na stronie microsoftu - na samym dole

 

komentarz 12 listopada 2017 przez Karol Kluziak Obywatel (1,210 p.)
A to jest wina tego windowsa 7? W Windows 10 nnie powinno być problemu?
komentarz 12 listopada 2017 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)

Jeszcze można?

Jak szukałem czy się da to nigdzie nie mogłem znaleźć.

Można, ostatnio 14 komputerów aktualizowałem do 10.

A to jest wina tego windowsa 7? W Windows 10 nnie powinno być problemu?

Nie wiem czy to wina 7 czy może coś źle z partycjami robisz. Ja stawiałem jakiś czas temu rózne dystrybucje linuxa obok win 10 i wszystko śmigało. 

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 451 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 500 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Dewidos Początkujący (280 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 168 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2022 w Systemy operacyjne, programy przez Pawel82 Użytkownik (740 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,624 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...