• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tworze mała gierkę, potrzebuje paru porad.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
297 wizyt
pytanie zadane 12 listopada 2017 w JavaScript przez Grzesiek Łyczak Nowicjusz (150 p.)
Witam.

Tworzę mini gierkę Bauncing Ball i potrzebuje paru rad dotyczących kodu. Jeszcze sporo jej brakuje do końca, wyglądem wręcz odstrasza :)

link do kodu:

https://github.com/GrzegorzLy/BouncingBall

1) Chciałem stworzyć przejrzysty, elegancki kod, ale mi się chyba nie udało :D. Czy taka konstrukcja kodu jest akceptowalna, jeżeli nie to co zmienić, usunąć, dodać, doczytać. Może pójść w klasy i stworzyć  coś na zasadzie klas w c#?

2) Gierka docelowo ma być sterowana za pomocą telefonu, tu rodzi się drugie pytanie. Jak testować taki program później. Wrzucać na serwer i po omacku, bez consoli, debugera testować na komórce? Czy są jakieś specjalne programy do takich testów?

3)Piłką tworzę za pomocą css, czy to dobry sposób, czy może lepiej za pomocą canvas?

Z góry dziękuję za każdą pomoc i krytykę(zawsze się przyda) , pozdrawiam Grzegorz.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 12 listopada 2017 przez ProgramistaStepek Nałogowiec (27,020 p.)
wybrane 12 listopada 2017 przez Grzesiek Łyczak
 
Najlepsza

Masz ciekawy pomysł z MVC, ale aby nadać więcej przejrzystości dla kodu rozdziel to na kilka plików.

W tej chwili twój kod jest również podatny na zmiany z konsoli co umożliwia oszukiwanie, a tego raczej byś chciał uniknąć. Aby się przed tym chronić warto zabezpieczyć kod za pomocą IIFE. 

Skoro poszedłeś nieco w składnię ES6, to idź dalej. ES6 udostępnia nam słowo kluczowe class, więc myślę, że warto je tutaj zastosować. Co prawda to tylko syntax sugar, ale sprawia, że kod jest bardziej czytelny. W ES6 mamy wiele więcej ciekawych nowości, ale pozostawiam to już Tobie do zgłębienia.

Tak jak kolega @shotokan stwierdził warto również tą piłkę przenieść na canvas do js.

PS: Dbaj o poprawność zapisów w swoim kodzie. Nie ma controler, jest controller,

 

0 głosów
odpowiedź 12 listopada 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Moim zdaniem kod js jest elegancki i przejrzysty...dodałbym tylko jeszcze parę komentarzy, bo za jakiś czas to nie będziesz wiedzieć, co robi dana linijka, albo dlaczego tak to napisałeś a nie inaczej.
JavaSript jest językiem bezklasowym, tzn. typowych klas w programowaniu obiektowym się nie tworzy (nie ma pojęcia 'class').
Piłka w css może być, choć nie ukrywam, że ja wolę canvas (łatwiej będzie sterować i piłka będzie płynniej się poruszała - kiedyś robiłem takie porównanie, ale być może coś źle zrobiłem i nie mam tutaj racji).
Twoja gra będzie działała przez przeglądarkę no nie? To w telefonie masz przecież też konsolę w przeglądarce itp. A najlepiej to dać znajomym, niech testują i powiedzą co jest nie tak, co zmienić itp. czym więcej głów tym lepiej :)
komentarz 12 listopada 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)
edycja 12 listopada 2017 przez Codeboy

Zamiast dawać komentarze lepiej jest powydzielać konkretne kawałki kodu do osobnych funkcji z dobra nazwą, która opisze działanie.

No klas nie ma, ale mamy cukier syntaktyczny, którym możemy upiększyć trochę kod ;)

Tak, gierki robi się raczej w Canvasie, a nie na CSSie :D

komentarz 12 listopada 2017 przez ProgramistaStepek Nałogowiec (27,020 p.)

Ja już tak bardzo chcesz tłumaczyć to poprawną nazwą jest cukier syntaktyczny wink​​​​

komentarz 12 listopada 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Dzięki, nie wiedziałem, że w JS6 zostało wprowadzone słowo class :)
komentarz 12 listopada 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)

@ProgramistaStepek No jasne laugh

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 442 wizyt
pytanie zadane 20 października 2019 w Java przez Sianokos Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 94 wizyt
pytanie zadane 9 listopada 2019 w Nasze projekty przez obl Maniak (51,280 p.)
–1 głos
2 odpowiedzi 326 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,540 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...