• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Podwójnie startujący Windows

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
920 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Mefjuuu_ Nowicjusz (140 p.)

Witam

Po ostatniej aktualizacji Windows 10 do wersji 1709, napotkałem dziwny problem z moim systemem. Mianowicie, podczas jego uruchamiania, nie startuje on za pierwszym razem, a dopiero za drugim.

Jest to dla mnie dziwne o tyle, że za pierwszym razem następuje jedno "piknięcie" BIOS'u, następnie ekran ładowania systemu, po czym (tuż przed pokazaniem się ekranu logowania) komputer tak jakby uruchamia się ponownie; wtedy wszystko dzieje się analogicznie jak wcześniej, z tym wyjątkiem, że tym razem mogę się już zalogować i działać...

Jeżeli ktoś ma/miał podobny kłopot lub jest w stanie, choć w najmniejszym stopniu pomóc, to będę bardzo wdzięczny wink.

Pozdrawiam

komentarz 11 listopada 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
A czy czas ładowania systemu uległ wydłużeniu (pytam odnośnie drugiego uruchomienia)?
Spróbuj zaktualizować system jeszcze raz, być może coś nie poszło podczas ostatniej aktualizacji. Możesz też powyłączać co się da w ustawieniach prywatności i spróbować czy pomogło.
komentarz 11 listopada 2017 przez Mefjuuu_ Nowicjusz (140 p.)
Jeżeli chodzi o pewną różnicę, którą zauważyłem, to podczas pierwszego uruchomienia, kiedy system Windows się ładuje, "kółeczko" ładowania cały czas się kręci (oczywiście nie trwa to długo, ale jest zauważalne), natomiast podczas drugiego uruchomienia podczas startu systemu, owe "kółeczko" po prostu się zacina (wyskoczą ze 2, 3 kropki ładowania i się ścinają); wydaje mi się, że jednak sam start nie uległ znacznemu wydłużeniu, jednakże z drugiej strony czasami wydaje mi się, że właśnie ten drugi start trwa nieco (1-3 sekund) dłużej.
komentarz 11 listopada 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Tak, jak pisałem wyżej, obstawiałbym błąd przy aktualizacji, albo sama aktualizacja wprowadza jakiś błąd (jest to jesienna aktualizacja win 10). Być może już pojawiła się jakaś poprawka...
Zawsze możesz cofnąć aktualizację...
komentarz 11 listopada 2017 przez Mefjuuu_ Nowicjusz (140 p.)
Takie też były moje pierwsze przemyślenia i tak też zapewne zrobię.

Gdyby ktoś jednak miał jeszcze jakieś pomysły, to jestem otwarty :).

Jeżeli nie, postaram się wykonać te czynności i jeżeli sytuacja wróci do normy to postaram się napisać, co mogło być powodem.
komentarz 11 listopada 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Ja też chętnie się dowiem, jaka jest dokładna przyczyna. Spotykałem się, że po aktualizacji windows wolno działał, długo się ładował, ale że podczas wejścia w tryb logowania się resetuje to jeszcze nie...
komentarz 12 listopada 2017 przez Mefjuuu_ Nowicjusz (140 p.)
Aktualnie w ~90% jestem pewien, że winną podwójnego startu była najnowsza aktualizacja Windows'a, ponieważ po jej odinstalowaniu problem (jak na razie) przestał występować.

Zobaczymy, jak będzie wyglądać sytuacja, gdy zainstaluję ją ponownie, jednak to dopiero za jakiś czas ;).

Pozdrawiam

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 135 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 297 wizyt
pytanie zadane 18 maja 2021 w PHP przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 270 wizyt
pytanie zadane 27 grudnia 2018 w PHP przez niezalogowany

92,452 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,074 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...