• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z zapytaniem SELECT - połączenie dwóch zapytań.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
547 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2017 w SQL, bazy danych przez Starkov Nowicjusz (140 p.)
edycja 3 grudnia 2017 przez Starkov
Witam, prosiłbym o pomoc z zapytaniem Select, męczę się z nim już od kilku godzin, a nie jestem za bardzo into SQL i skończyły mi się już pomysły. Mam bazę danych (w załączniku screen) i w skrypcie php mam dostępne id użytkownika (userID). Mam na jego podstawie pobrać nazwy eventów (eventName) których ten użytkownik jest autorem i w których bierze udział. Umiem to zrobić w pojedynczych zapytaniach np

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 12 listopada 2017 przez jeremus Maniak (59,720 p.)

jelłi dobrze zrozumiałem ..

wg mnie potrzebujesz w tym drugim zapytaniu jeszcze raz złączyć tabelę events left joinem z takim warunkiem jak w pierwszym zapytaniu

-- wyszłoby coś takiego :

SELECT
     tbl_events.eventName as eventName2, e.eventName as Event_Autor
FROM (tbl_users
INNER JOIN tbl_participants
ON tbl_users.userID = tbl_participants.participantUser
INNER JOIN tbl_events
ON tbl_participants.participantEvent = tbl_events.eventID)
left join tbl_events e on e.eventAutorID=tbl_users.userID
WHERE tbl_users.userID = "6";   

 

komentarz 12 listopada 2017 przez Starkov Nowicjusz (140 p.)
edycja 3 grudnia 2017 przez Starkov
xxx
komentarz 12 listopada 2017 przez jeremus Maniak (59,720 p.)
tak naprawdę to nie wiem czy warto upychać wynik w jednym zapytaniu ..

ale w wolnej chwili pmyślę, z tym ze bardziej rozsądny wydaje się wynik w postaci

event rola

---------------

bieg            autor

wycieczka  uczestnik

---------------------

w domyśle jeśli jest autorem to jest również uczestnikiem ?

ps. co do błędu to nawiasy pewnie są niepotrzebne
komentarz 12 listopada 2017 przez Starkov Nowicjusz (140 p.)
edycja 3 grudnia 2017 przez Starkov
xxx

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 194 wizyt
pytanie zadane 8 października 2020 w SQL, bazy danych przez Mateusz Kita Początkujący (380 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 306 wizyt
+2 głosów
1 odpowiedź 174 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2021 w SQL, bazy danych przez DLFDL Początkujący (270 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...