• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pierwszy staż/praca, front-end,co trzeba umieć.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
3,823 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez smichal Nowicjusz (150 p.)
Witam,

Wiem,że pytania związane z tym tematem pojawiały się już setki razy jednak,nie pojawiały się one jakiś czas i nie odpowiadały wystarczająco na mój temat. Być może od tamtego czasu jakieś osoby poczyniły pewne kroki ku swojej pierwszej pracy i będą w stanie pomóc.

O zarobki nie pytam,ponieważ jest bardzo dużo sprzecznych opinii. Chciałem się dowiedzieć jak Wy dostaliście się na swój pierwszy staż/do swojej pierwszej pracy? Sam rozpocząłem przygodę z front-endem. Uczę się HTML, CSS, JavaScript oczywiście od Pana Zelenta. Mam świadomość,że to będą jedynie podstawy a cała ciężka praca jeszcze przede mną. Chciałbym po skończonym kursie napisać swoje 2-3 pierwsze strony aby mieć swoje jako takie portfolio. Wiem również że GitHub to podstawa ale co dalej? Czy z kilkoma powiedzmy ciekawymi projektami które już jakoś wyglądają warto szukać stażu? Wiem,że na takim stażu więcej bym się nauczył dzięki otoczeniu ludzi a także trenowałbym już pracę w zespole. Czy znacie firmy w Warszawie,które chętnie zatrudniają stażystów z solidnymi podstawami? Być może sami w konkretnej firmie zaczynaliście i jesteście w stanie coś polecić? Nie chcę marnować czasu na inną,niezwiązaną pracę z programowaniem i uczyć się tego po godzinach. Chciałbym teraz nauczyć się podstaw aby pokazać komuś kto mnie zatrudnia,że potrafię już pewne rzeczy i chciałbym się pod ich okiem rozwijać. Macie jakieś porady?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 11 listopada 2017 przez Benek Szeryf (90,870 p.)

Jak sam zauważyłeś, niejeden miał podobną rozterkę: nauka programowania od kuchni.

0 głosów
odpowiedź 11 listopada 2017 przez ProgramistaStepek Nałogowiec (27,020 p.)

Tutaj masz całkiem niezły materiał z przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej, myślę, że jak będziesz miał pojęcie o większości z wymienionych tam pojęć i będziesz miał skończonych kilka własnych projektów możesz próbować sił i aplikować do firm.

0 głosów
odpowiedź 17 listopada 2017 przez OlekSW Nowicjusz (180 p.)

Najlepiej będzie, jak poprzeglądasz sobie oferty na tym portalu: https://www.jobs.pl/praca/it-rozwoj-oprogramowania  Będziesz miał już pewnien ogląd na to, jakie wymagania mają pracodawcy w stosunku do potencjalnych kandydatów

Podobne pytania

+2 głosów
2 odpowiedzi 2,141 wizyt
pytanie zadane 25 czerwca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez BartekDataIT Użytkownik (770 p.)
+3 głosów
1 odpowiedź 2,701 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2017 w Python przez BartekDataIT Użytkownik (770 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...