• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Po aktualizacji systemu karta sieciowa przestała działać poprawnie, reinstaacja sterowników i systemu nie pomaga

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,412 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Trojan Nowicjusz (120 p.)
Po aktualizacji [windows 8.1] system przestał wykrywać kartę sieciową. Myślałem, że problem tkwi w sterownikach, więc podłączyłem modem usb i zaktualizowałem. Nie było żadnej poprawy, ściągnąłem sterowniki ze strony producenta i nie tylko, użyłem programów ze strony producenta do naprawy problemów ze sterownikami. Efekt był taki, że po zainstalowaniu od nowa problem znikał, a od kilku minut do kilku godzin póżniej, wracał. Zainstalowałem nowy system [windows 10 pro] - ciągle to samo.

W tej chwili internet działa, tak jak wcześniej, od kilku minut do kilku godzin, a potem [brak dostępu do internetu] i przestaje widzieć wszystkie inne sieci. Diagnostyka sieci systemu windows nie znajduje problemu, albo pokazuje komunikat [brama domyślna jest niedostępna]. Od czasu do czasu menedżer próbuje zresetować kartę sieciową, ale nie daje rady. Po zresetowaniu komputera, które trwa nienaturalnie długo, bo 5-10 minut, normalnie łączy się z siecią i działa przez jakiś czas, albo sterownik adaptera jest wyłączony i trzeba go włączyć ręcznie w menedżerze urządzeń [Intel® Dual Band Wireless - N 7265].

Trafiłem w sieci na rozwiązanie, które pomagało większości w podobnym problemie – komendy:

Ipconfig/release

Ipconfig/renew [tej komendy system nie wykonuje, albo wykonuje ją za długo, jeżeli wpisuję ją już po wystąpieniu problemu, a nie kiedy internet działa]

Ipconfig/flushdns

Ipconfig/registerdns

Netsh firewall reset

Netsh int ip reset

Netsh winsock reset

Netsh interface tcp set global autotuning=disabled

U mnie to niestety nie działa, nie mam więcej pomysłów.

Czy to możliwe żeby problemem była usterka karty sieciowej, czy to raczej software jest winny? Co mogę jeszcze zrobić?

Laptop: Asus UX305F, sterownik Intel® Dual Band Wireless - N 7265, użyłem wszystkich dostępnych na stronie producenta opcji.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 113 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,232 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 147 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,538 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...