• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena strony

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
431 wizyt
pytanie zadane 10 listopada 2017 w HTML i CSS przez lbogacz Nowicjusz (200 p.)
Hej wszystkim. Prosze Was o subiektywna ocene mojej stronki oraz kodu i RWD. Zaznacze ze to pierwsza moja strona, kotra wiele razy byla przerabiana. Dzieki z gory
link do strony: http://neringa-nails.7m.pl/
 link do kodu: http://jsbin.com/mohegivare/edit?html,css,output

6 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 10 listopada 2017 przez Yashe Dyskutant (7,720 p.)
Witam serdecznie,

Pewnie liczysz na szczerość, więc i taką otrzymasz. Strona na pewno nie jest zła, lecz na dzisiejsze standardy do których ludzie się przyzwyczajają - nie wygląda na mocno porywającą.

Co bym radził zmienić ?
- Logo na bardziej minimalistyczne, coś co ludzie z łatwością przeczytają
- Wszystkie odnośniki "tytuły" - trochę inaczej wystylizował, również bardziej minimalistycznie
- Kolorystyka jeżeli Ci się podoba, to ją zostaw, ja natomiast myślę, że styl "biało, szary, z elementami czerni" byłby bardzo elegancki i mówił o profesjonalności
- W nagłówkach "Natural Hands" , "Feet" , "Tips(Gel)" ustaw wartości padding, aby ten tekst nie był taki przylepiony do górnej lewej krawędzi - myślę nawet, że wartość "text-align: center;" byłby dobrym pomysłem.
- Galeria powinna mieć szybszą animacje, gdyż taka powolna może drażnić oko.. i zasłania również inne elementy galerii

Pozdrawiam, i proszę wziąć to za opinię.. cała strona jest zrobiona całkiem nieźle :)
komentarz 10 listopada 2017 przez Yashe Dyskutant (7,720 p.)

Nie będę zgłębiał się w dalsze części tłumaczeń - ale tekst "Creating nail art has always been a passion of mine" chyba powinien brzmieć "Creating nail art has always been my passion"

komentarz 10 listopada 2017 przez lbogacz Nowicjusz (200 p.)
Hej przede wszystkim dzięki za subiektywna ocena. Oczywiście że traktuje to jako opinie takich wlaśnie potrzebuje z wyjaśnieniem co jest nie tak. A co sądzisz o samym kodzie? Czy udało mi się zachować semantyke kodu?
komentarz 10 listopada 2017 przez lbogacz Nowicjusz (200 p.)
Dzięki moje przeoczenie
komentarz 10 listopada 2017 przez Yashe Dyskutant (7,720 p.)
Jak dla mnie semantyka kodu jest w dobrym porządku i nie ma do czego się przyczepić
0 głosów
odpowiedź 10 listopada 2017 przez PaulGilbert Gaduła (3,280 p.)
Dla mnie jakość zdjęć nie jest zadowalająca (delikatnie mówiąc). Jeżeli nie jesteś sam w stanie zrobić lepszych zdjęć, to może jednak lepiej byłoby skorzystać z pomocy profesjonalnego fotografa. Napisy też dałbym bardziej czytelne. Co do samej kolorystyki to już kwestia gustu - mnie nie urzeka, ale jeśli Ci się podoba, to tak zostaw.
komentarz 10 listopada 2017 przez lbogacz Nowicjusz (200 p.)
Zdjęcia niestety takie dostałem. Sam ich nie robiłem.
0 głosów
odpowiedź 10 listopada 2017 przez lastavenger Obywatel (1,060 p.)
U mnie na chromie pojawia się pasek do przesuwania horyzontalnego :/ Dawniej w moich projektach tez się z tym spotykałem, więc może to być moja wina, ale najlepiej sprawdź u siebie na wielu przeglądarkach także.
0 głosów
odpowiedź 10 listopada 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
if (/(android|bb\d+|meego).+mobile|avantgo|bada\/|blackberry|blazer|compal|elaine|fennec|hiptop|iemobile|ip(hone|od)|ipad|iris|kindle|Android|Silk|lge |maemo|midp|mmp|netfront|opera m(ob|in)i|palm( os)?|phone|p(ixi|re)\/|plucker|pocket|psp|series(4|6)0|symbian|treo|up\.(browser|link)|vodafone|wap|windows (ce|phone)|xda|xiino/i.test(navigator.userAgent)
    || /1207|6310|6590|3gso|4thp|50[1-6]i|770s|802s|a wa|abac|ac(er|oo|s\-)|ai(ko|rn)|al(av|ca|co)|amoi|an(ex|ny|yw)|aptu|ar(ch|go)|as(te|us)|attw|au(di|\-m|r |s )|avan|be(ck|ll|nq)|bi(lb|rd)|bl(ac|az)|br(e|v)w|bumb|bw\-(n|u)|c55\/|capi|ccwa|cdm\-|cell|chtm|cldc|cmd\-|co(mp|nd)|craw|da(it|ll|ng)|dbte|dc\-s|devi|dica|dmob|do(c|p)o|ds(12|\-d)|el(49|ai)|em(l2|ul)|er(ic|k0)|esl8|ez([4-7]0|os|wa|ze)|fetc|fly(\-|_)|g1 u|g560|gene|gf\-5|g\-mo|go(\.w|od)|gr(ad|un)|haie|hcit|hd\-(m|p|t)|hei\-|hi(pt|ta)|hp( i|ip)|hs\-c|ht(c(\-| |_|a|g|p|s|t)|tp)|hu(aw|tc)|i\-(20|go|ma)|i230|iac( |\-|\/)|ibro|idea|ig01|ikom|im1k|inno|ipaq|iris|ja(t|v)a|jbro|jemu|jigs|kddi|keji|kgt( |\/)|klon|kpt |kwc\-|kyo(c|k)|le(no|xi)|lg( g|\/(k|l|u)|50|54|\-[a-w])|libw|lynx|m1\-w|m3ga|m50\/|ma(te|ui|xo)|mc(01|21|ca)|m\-cr|me(rc|ri)|mi(o8|oa|ts)|mmef|mo(01|02|bi|de|do|t(\-| |o|v)|zz)|mt(50|p1|v )|mwbp|mywa|n10[0-2]|n20[2-3]|n30(0|2)|n50(0|2|5)|n7(0(0|1)|10)|ne((c|m)\-|on|tf|wf|wg|wt)|nok(6|i)|nzph|o2im|op(ti|wv)|oran|owg1|p800|pan(a|d|t)|pdxg|pg(13|\-([1-8]|c))|phil|pire|pl(ay|uc)|pn\-2|po(ck|rt|se)|prox|psio|pt\-g|qa\-a|qc(07|12|21|32|60|\-[2-7]|i\-)|qtek|r380|r600|raks|rim9|ro(ve|zo)|s55\/|sa(ge|ma|mm|ms|ny|va)|sc(01|h\-|oo|p\-)|sdk\/|se(c(\-|0|1)|47|mc|nd|ri)|sgh\-|shar|sie(\-|m)|sk\-0|sl(45|id)|sm(al|ar|b3|it|t5)|so(ft|ny)|sp(01|h\-|v\-|v )|sy(01|mb)|t2(18|50)|t6(00|10|18)|ta(gt|lk)|tcl\-|tdg\-|tel(i|m)|tim\-|t\-mo|to(pl|sh)|ts(70|m\-|m3|m5)|tx\-9|up(\.b|g1|si)|utst|v400|v750|veri|vi(rg|te)|vk(40|5[0-3]|\-v)|vm40|voda|vulc|vx(52|53|60|61|70|80|81|83|85|98)|w3c(\-| )|webc|whit|wi(g |nc|nw)|wmlb|wonu|x700|yas\-|your|zeto|zte\-/i.test(navigator.userAgent.substr(0, 4))) isMobile = true;

Cóż to za potworek regexp :) ? Nie badaj mobilki w JS. Źle podchodzisz do problemu. Lepiej analizuj np. wymiary ekranu w CSS (@media). Analiza takim regexp może za chwilę okazać się błędna. Technologie się zbyt szybko rozwijają aby w tak precyzyjny sposób szukać urządzeń. Zauważ, że pod hasłem RWD nie kryje się tylko PC -> komórka, ale są też tablety itp. Według mnie responsywność lepiej pozostawić dla CSS, a w JS jedynie okodować drobne elementy np. obsługę on/off menu itp.

0 głosów
odpowiedź 10 listopada 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)

Co do kodu to... zaczęłam nawet wypisywać błędy, ale za długa odpowiedź by powstała bo chciałam też wstawiać kawałki kodu z Twojej strony :P

Odsyłam tutaj.
Błędów trochę pokazało.

0 głosów
odpowiedź 10 listopada 2017 przez GracjanDogg Użytkownik (840 p.)
Będąc szczerym to jest niedokończona i kiczowata z lekka. Fioletowy gradient w menu wygląda okropnie - tekst też nie jest wystytylizowany (jest to domyślny html, przylega do krawędzi itp). Nie ma też proporcjonalności i całość jest dość amatorska. Na pewno trzeba by było nad nią jeszcze popracować, a szczególnie douczyć się CSS'a. Jeśli chodzi o funkcjonalność to strona jest dosyć przejrzysta i tutaj spełnia swoje zadanie.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 501 wizyt
pytanie zadane 4 lipca 2018 w Nasze projekty przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 490 wizyt
pytanie zadane 17 lutego 2018 w Nasze projekty przez Michał Gibas Pasjonat (19,610 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 278 wizyt
pytanie zadane 25 września 2017 w Nasze projekty przez Mistrz0000000 Bywalec (2,780 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...