• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Szkolna strona do oceny

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
472 wizyt
pytanie zadane 9 listopada 2017 w Nasze projekty przez Gandalf02 Nowicjusz (230 p.)
Hej!

Niedawno stworzyłem nową stronę internetową dla mojej szkoły i chciałbym prosić żebyście na nią zajrzeli i ocenili pod względem funkcjonalności i designu ;) Jest to praktycznie pierwsza stworzona przeze mnie strona więc w trakcie pojawiały się liczne problemy :P

Szablon został napisany ręcznie wraz z RWD po czym dostosowałem go pod wordpressa.

Tak jak mówię jest to mój pierwszy projekt, więc proszę o wyrozumiałość w ocenie ;)

http://balzer.cal24.pl/

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 10 listopada 2017 przez gremlin Dyskutant (7,600 p.)

Jak na pierwszą stronę to całkiem przyzwoicie :)

Oczywiście w kodzie jest sporo do zrobienia, ale nie wiem czy oceny kodu też oczekujesz także powiem tylko, że JS lepiej ładować pod koniec body i polecam używać validatora link

Co do funkcjonalności, przyklejane menu trochę szwankuje ponieważ odrywa przez co tworzy miejsce i dalsza część strony w nie wskakuje powodując nieprzyjemny przeskok. Aby temu zaradzić możesz np. w momencie nadawania menu pozycji fixed, nadać następnemu elementowi margin-top równy wysokości tej nawigacji która została oderwana.

komentarz 10 listopada 2017 przez Gandalf02 Nowicjusz (230 p.)
Zdaje sobie sprawę, że z kodem daleko do ideału dlatego nie prosiłem konkretnie o jego szczegółowy ocenę, choć oczywiście każdą radę przyjmę ;)
komentarz 10 listopada 2017 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

Zdaje sobie sprawę, że z kodem daleko do ideału dlatego nie prosiłem konkretnie o jego szczegółowy ocenę, choć oczywiście każdą radę przyjmę ;)

IMHO. to właśnie dlatego powinieneś prosić o jego szczegółową ocenę. wink

+1 głos
odpowiedź 10 listopada 2017 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)

Ostatnio uczę się trochę o  user experience, więc powiem pod tym kątem. 

  1. W mobilnej wersji strony hamburgera dał bym z lewej lub prawej (ludzie są przyzwyczajeni do tego, a takie elementy rzadko zdarzają się na środku).
  2. Dodałbym do atrybutów hover czas animacji (choć nie zadługi max do 1 sec, żeby ludzie nie odnosili wrażenia że strona wolno działa) 
  3. Żeby podkreślić możliwość interakcji mógłbyś dać na hoverze jakiegoś małego scale(), ale nie dużego np 1.05 
  4. Może to tylko moje wrażenie ale efekt rozmazania tła w banerze jest trochę dezorientujący (to co jeden weźmie za bajer inny może pomyśleć że grafika jest w niskiej rozdzielczości ;) ). Trochę bym zmniejszył ten efekt

Poza tym jest bardzo fajna i wygląda lepiej niż większość potworków które robimy w firmie dla urzędów :D

komentarz 10 listopada 2017 przez Gandalf02 Nowicjusz (230 p.)
masz na myśli żeby efekt na hoverze działał tylko przez tą 1 sec po czym wracał element do stanu domyślnego? :P
+1 głos
odpowiedź 10 listopada 2017 przez Marchiew Dyskutant (7,690 p.)

Kilka rzeczy od siebie (lepszej i tak bym nie zrobił :D )

1. Po zmniejszeniu okna przeglądarki, rozwinie i zwinie się menu to po ponownym rozszerzeniu menu się nie pojawia. Może się czepiam

2. Ze slajderem jest coś nie tak, bo przy zmniejszaniu strony, zdjęcia nie zajmują całej jego powierzchni.

3. Zmieniłbym jakoś pole i przycisk do wyszukiwania na styl jaki ma cała strona

4. Na samym dole masz informacje, że strona stoi na wp i link do strony logowania... nie wiem czy to bezpieczne. Polecam wtyczkę all in one wp security and firewall

komentarz 10 listopada 2017 przez Gandalf02 Nowicjusz (230 p.)
z tym zmienianiem rozmiary to racja, nie do końca sobie z niektórymi elementami wtedy radzę i czasem strona po zmianie rozmiary wymaga przeładowania żeby wyświetlić prawidłowo slaider lub menu

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 367 wizyt
pytanie zadane 18 grudnia 2017 w Nasze projekty przez adim1248 Początkujący (450 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 303 wizyt
pytanie zadane 18 września 2017 w Nasze projekty przez Pecet48 Użytkownik (500 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 572 wizyt
pytanie zadane 16 września 2017 w Nasze projekty przez beginner93 Nowicjusz (220 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,476 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...