• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dostęp do obiektów forma z poziomu innej klasy

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,482 wizyt
pytanie zadane 9 listopada 2017 w C# przez garris Użytkownik (660 p.)

Witam! Po pierwsze to korzystam z Visual Studio, a po drugie zwizualizuje problem, żeby łatwiej było zrozumieć:

Tworzę aplikację Windows Form -> W Form1 dodaje label -> Tworzę nową klasę, w której robię metodę, która ma zmieniać tekst labela na "abc" -  jednak nie mam dostępu do label1. 


Element „Form1.label1” jest niedostępny z powodu swojego poziomu ochrony.

Wymyśliłem sobie takie rozwiązanie, że daje label1 hermetyzacje na protected(domyślnie jest private) i dziedzicze moją nową klasą z klasy bazowej Form1. I stąd moje pytanie, czy jest to dobre wyjście? Czy może są jakieś lepsze?

Z góry dziękuję za pomoc.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 12 listopada 2017 przez piotrsz109 Stary wyjadacz (13,730 p.)
Możesz w Form1 dodać funcję, która będzie zmieniać to. Dzięki temu nie będzie wycieku danych.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 383 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 5,321 wizyt
pytanie zadane 25 maja 2017 w C i C++ przez mrdropex Początkujący (430 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 462 wizyt
pytanie zadane 27 sierpnia 2015 w C i C++ przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...