• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pomoc w rozwoju kariery - ocena umiejętności

Object Storage Arubacloud
+1 głos
379 wizyt
pytanie zadane 9 listopada 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez rick789 Nowicjusz (240 p.)
Witam, mam 23 lata i od ponad 2 lat pracuję w IT jako web dev. Chciałbym prosić o pomoc w ocenie moich umiejętności jak i o pomoc w nakierowaniu na dalszą naukę. Również byłbym wdzięczny gdyby ktoś ze mną podzielił wiedzą jak wygląda praca w innych firmach. Może na początku przybliżę moje doświadczenie zawodowe.

Po skończeniu technikum pracowałem 1,5 roku jako junior w pewnej firmie gdzie zajmowałem się tworzeniem stron internetowych. Celowo nie nazywam tego stanowiska jako frontend developer bo w firmie był spory dług technologiczny. Nie używaliśmy gita, żadnych frameworków typu react czy angular wszystko było robione "na żywca".

Znam bardzo dobrze HTML5, CSS, jQuery w podstawowym stopniu do tworzenia animacji, AJAX do obsługi formularzy i innych skryptów. Pocięcie szablonu, zakodowanie go, czysty przejrzysty kod - te pojęcia nie są mi obce. Czasami przy większych projektach korzystam z Bootstrapa, zdarzało się że sam obmyślałem logikę RWD bez niego. Znajomość PHP była wtedy w stopniu podstawowym tak aby napisać prosty CMS do strony.

W drugiej pracy zajmuję się programowaniem w PHP. Oczywiście potrafię programować obiektowo, potrafię korzystać z API, stworzenie hmm przykładowo wysyłki sms przy wykorzystaniu restfulAPI zajmuje mi chwilę. JSON także nie jest mi obcy. Sporo korzystam z Presty tak więc Smarty'iego poznałem. Korzystam codziennie z MySQL (relacje oraz często złożone zapytania). Tutaj problem polega na tym, że często chciałbym aby moja praca była bardziej ambitna, mam sporo pomysłów oraz chciałbym zlikwidować dług technologiczny. Praca jest również jak wspomniałem wcześniej wszystko "na żywca". Miałem kiedyś styczność z narzędziamy frontendowymi typu gulp.

Również znam sass, git, napisałem własny system CRM oraz system do zarządzania w pewnej firmie. System wyszukuje, edytuje, generuje pdfy, wysyła automatyczne SMSy przez CRON'a system logowania również myślę że wyszedł mi dobrze, hashowanie/saltowanie haseł, porównywanie tokena z tym z generowanej sesji. Wygląd też czysty przejrzysty bez stosowania templatek. Tak więc sądzę, że jakieś umiejętności posiadam.

Najważniejsze moje pytanie brzmi, czy brnąć dalej tutaj? Praca jest super jeśli chodzi o atmosferę tylko wiem, że mało się tutaj nauczę. Czy może zostać i szukać zleceń na własną rękę, a może praca po godzinach na umowę o dzieło lub b2b. Czego się uczyć iść w jakieś nowsze technologie Symphony? Composer? Nie wiem jak wygląda praca w innych firmach możliwe że moje umiejętności są nie wystarczające.

Kolejny temat to zarobki, zarabiam na rękę nie całe 3000zł to dużo? Miejsce pracy to centrum Wrocławia.

Nie wiem jak potoczyć dalej swoją karierę. Będę wdzięczny bardzo za pomoc. Przepraszam również za chaotyczny opis.
komentarz 10 listopada 2017 przez ProgramistaStepek Nałogowiec (27,020 p.)

Znam bardzo dobrze HTML5, CSS, jQuery...

A dlaczego nie napisałeś, że znasz czysty javascript? Mam nadzieję, że potrafisz przepisać kod jQ na czysty JS, bo jeżeli nie to masz poważne braki i poszedłbym właśnie w tamtym kierunku. 

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 9 listopada 2017 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Szukaj czegoś nowego. Po 2 latach praktycznego wykorzystania wiedzy w zawodzie powinieneś zarabiać już więcej, tym bardziej we wrocławiu.
komentarz 9 listopada 2017 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
Dokładnie, wypłata powinna być rzędu 6-7k na rękę, zwłaszcza że z opisu wynika, że autor ma wiedzę.
+1 głos
odpowiedź 9 listopada 2017 przez CenterPL Pasjonat (19,070 p.)
Hej, zacznę od końca - Composer to obecnie rzecz obowiązkowa. Symfony jest super frameworkiem, warto poznać. Testy jednostkowe - warto znać.

Co do pracy, cóż, może spróbuj najpierw podnieść trochę skilla z powyższych a potem faktycznie szukaj dalej. Musisz też zadbać o tworzenie własnych projektów, bo nuda szybko spowoduje wypalenie, a o to żeby się nie nudzić musisz zadbaćsam.
+1 głos
odpowiedź 10 listopada 2017 przez rick789 Nowicjusz (240 p.)
Dzięki za odpowiedzi, ale jednak 6-7k na rękę to lekka przesada :D

Szczególnie jak na moje umiejętności - może umiejętności mam oraz wiedzę teoretyczną, ale dalej nie wiem jak się pracuje w zespole i znam wielu technologii.

Chętnie bym jeszcze posłuchał innych co mają do powiedzenia. Na razie zabieram się za frameworki i wczoraj ogarniałem sobie composera i psr-4. Dzięki panowie teraz mam motywacje żeby nudnymi wieczorami w tygodniu coś sobie grzebać zamiast marnować czas na głupoty :D
komentarz 10 listopada 2017 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Tę czwórkę to już spokojnie mógłbyś wywalczyć ;) oczywiście to się wiąże z odpowiedzialnością i odpowiednim stresikiem :) ale dasz rade :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 258 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 454 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 697 wizyt

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...