• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pomoc przy animacji

Object Storage Arubacloud
+1 głos
165 wizyt
pytanie zadane 8 listopada 2017 w C i C++ przez st3pa Nowicjusz (150 p.)
Hej,

Na zajecia mam wykonac projekt symulujacy jakis bardziej zlozyny ruch dwoch obiektow (zdecydowalem sie na kolizje dwoch cial poruszajacych sie po dwoch roznych krzywych parametrycznych). Problem w tym ze moja znajowosc jezyka c jest dosc ograniczona i nie wiemm jak mam sie do tego zabrac. Chcialbym was poprosic o kilka rad lub ewentualnie jakies linki do czegos co moze mi pomoc.

Z gory dzieki

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 11 listopada 2017 przez Tomek Wilnowski Użytkownik (610 p.)
Przyjrzyj się poradnikom ze strony poniżej.

https://wiki.allegro.cc/index.php?title=Allegro_5_API_Tutorials

Przy wykorzystaniu biblioteki allegro do języka C i tej strony będziesz miał niemal gotowy kod na to, aby zrobić 2 poruszające się ciała na jakiejś planszy 2D. Będziesz potem musiał jedynie dodać warunki na odbicie się krawędzi poruszających się ciał.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 129 wizyt
pytanie zadane 16 marca 2018 w C i C++ przez CurryMan Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 136 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Krystek102 Bywalec (2,440 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 843 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2017 w Java przez Patryk Kirszenstein Bywalec (2,400 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...