• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jeden program na kilku komputerach - dlaczego nie działa?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
488 wizyt
pytanie zadane 8 listopada 2017 w Sprzęt komputerowy przez Evree_90 Nowicjusz (120 p.)
Na początek chciałabym się przywitać bo jestem tutaj nowa :)
Założyłam tutaj konto ponieważ w przyszłości chciałabym "przebranżowić" się w kierunku informatyki, gdyż interesuje mnie ta tematyka ale póki, co proszę o poradę.

U mnie w pracy są trzy laptopy, na których zainstalowany jest jeden i ten sam program. Problem jest w tym, że tylko na jednym laptopie ten program działa prawidłowo (zapewne na nim zainstalowany jest program i jest on komputerem "głównym"), a na innych przy wpisywaniu hasła pojawia się komunikat: "Błąd przy łączeniu z bazą danych. Czy chcesz uzyskać więcej informacji?". Informatyk przychodzi, naprawia to, a za chwilę jest to samo. Podejrzewam, że za każdym razem, gdy komputery są wyłączane coś się chrzani. Najgorsze jest to, że szefowa twierdzi, że to my (pracownicy) "psujemy" ten program, bo przecież informatyk przychodzi i naprawia, a on za chwilę znowu nie działa. Macie jakieś pomysły??  Denerwuje mnie jak ktoś zarzuca mi, że coś psuję, a tego nie robię. Raczej informatyk nie potrafi ogarnąć tematu...

Z góry dziękuję za odpowiedź :)
1
komentarz 8 listopada 2017 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Dlaczego się nie spytasz IT guya skoro jak mówisz potrafi to naprawić no i lepiej zna temat niż randomy z forum ? :P
komentarz 8 listopada 2017 przez Evree_90 Nowicjusz (120 p.)
edycja 8 listopada 2017 przez Evree_90
Ja nie napisałam, że potrafi to naprawiać tylko, że to NAPRAWIA i problem zaraz wraca, a to chyba zasadnicza różnica :)

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 8 listopada 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)
Witam na forum. :)

Problem jest zapewne specyficzny dla danego programu - objawy które podałaś, są zbyt ogólne żeby znaleźć choćby przybliżone rozwiązanie. Co to jest za program? Czy wszystkie komputery znajdują się w tej samej podsieci? Czy konieczne jest połączenie z serwerem (w sieci), czy też wymagana przez program baza danych znajduje się lokalnie na każdym z komputerów?
komentarz 8 listopada 2017 przez Evree_90 Nowicjusz (120 p.)
Jest to program do obsługi gabinetów lekarskich. M.in obsługuje pełną komunikację z NFZ, czyli np. po wpisaniu danych i peselu można sprawdzić czy pacjent ma ubezpieczenie. Wydaje mi się, że trzeba połączyć się z serwerem, bo bez internetu program nie działa. A baza danych to chyba musi być na tym "głównym" komputerze, bo jak się go nie włączy to na innych komputerach nie można zalogować się do programu.
0 głosów
odpowiedź 8 listopada 2017 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Polecam spytać się tego informatyka, co się chrzani i jakie mogą być tego przyczyny.
komentarz 8 listopada 2017 przez Evree_90 Nowicjusz (120 p.)
Ale on chyba sam nie wie skoro to naprawia i się chrzani...
A ja z czystej ciekawości chciałabym wiedzieć o co może chodzić...w jakiej tematyce mam szukać odpowiedzi na to pytanie?
komentarz 8 listopada 2017 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Napiszę tak: Nie jestem ekspertem lub kimś bardzo doświadczonym w tej dziedzinie. Dalej się rozwijam i uczę, więc proszę, żeby pani nie oczekiwała ode mnie cudów . (Na marginesie mam 12 lat...). Skoro problem jest z bazą danych... Hmm... To będzie coś z siecią (Tak myślę). Czy na każdym komputerze jest połączenie z siecią, zgaduję firmową?
komentarz 8 listopada 2017 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Bardziej polecam się pytać @draghan
komentarz 8 listopada 2017 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Polecam również zobaczyć te informacje. Może będzie tam jakiś kod błędu lub cokolwiek przydatnego.

Podobne pytania

–1 głos
2 odpowiedzi 652 wizyt
pytanie zadane 10 listopada 2017 w Offtop przez Zawisza czarny Obywatel (1,700 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,536 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 247 wizyt

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,559 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...